Urząd Wojewódzki: Wojewoda Komorski uczcił Dzień Flagi RP w Lublinie
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się uroczystości związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda Krzysztof Komorski przypomniał, jak wielkie znaczenie ma ten narodowy symbol dla każdego Polaka.
  1. Wojewoda podkreślił, że flaga to więcej niż tylko materiał na maszcie.
  2. Symbolizuje ona wartości takie jak jedność, szacunek oraz odwaga.
  3. Krzysztof Komorski zaznaczył, że flaga jest obecna w ważnych momentach narodowych – zarówno tych radosnych, jak i tych trudnych.
  4. Flaga przypomina o potrzebie wspólnoty i wzajemnego wsparcia.

W czasie swojego przemówienia wojewoda lubelski, Krzysztof Komorski, zwrócił uwagę na głębokie znaczenie flagi narodowej. „To symbol naszego dorobku, naszej historii, kultury. Wszystkiego, z czym się utożsamiamy, co jest dla nas najcenniejsze” – mówił. Dodał również, że flaga to nie tylko symbol estetyczny, ale przede wszystkim zbiór wartości, które są fundamentem polskiej tożsamości.

Od najmłodszych lat naszego życia wiemy o barwach, które mają nam przypominać o czystości, szlachetności, ale także o waleczności i odwadze” – zaznaczył Krzysztof Komorski. Przywołał także znaczenie jedności i wzajemnego szacunku, które są szczególnie potrzebne w obecnych czasach.

Wojewoda lubelski podkreślił także, że flaga narodowa towarzyszy Polakom nie tylko podczas narodowych świąt, ale również w momentach, które są dla naszej wspólnoty wyjątkowo trudne. „Ta flaga przypomina nam o tym w wyjątkowych momentach. Jak zbieramy się pod nią razem, często świętując różnego rodzaju sukcesy. Bywa i tak, że zdarzają się sytuacje tragiczne, dramatyczne – wtedy też się pod nią zbieramy” – dodał.

Tegoroczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim były przypomnieniem o sile i wartościach, które reprezentuje polska flaga. Jest to symbol, który łączy i inspiruje, przypominając o historii, kulturze oraz wspólnych wartościach, które definiują Polskę i Polaków.
Opierając się na: Urząd Wojewódzki