Na co zwrócić uwagę przed ściągnięciem auta zza oceanu?

Dodge, Chrysler, a może Cadillac? W Polsce wielu modeli tych i innych amerykańskich marek nie sposób zakupić. Osoby, które marzą o samochodzie z USA lub Kanady, nie stoją jednak na straconej pozycji. Auta zza oceanu można importować do Polski. Przed ich sprowadzeniem trzeba jednak wiedzieć, od kogo warto kupić wymarzony wóz.

Od kogo sprowadzać samochody z USA i Kanady?

Sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady to proces, który wymaga spełnienia wielu formalności. Jeszcze trudniejsze jest zorganizowanie transportu pojazdu na własną rękę. Największym problemem może jednak być zakup pojazdu z pewnego, legalnego źródła.

Nieznajomość amerykańskiego rynku aut używanych może w prosty sposób doprowadzić do kłopotów z prawem. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na to, od kogo kupuje się amerykański lub kanadyjski samochód. Najlepszą metodą na ściąganie pojazdów zza oceanu jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w tej usłudze.

Zgłoszenie się do przedsiębiorstwa sprowadzającego samochody ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady pozwala zyskać pewność, że zakupione auto nie jest kradzione. Na tym jednak nie kończą się zalety współpracy z importerem.

Dlaczego auta ze Stanów Zjednoczonych i Kanady warto kupować od sprawdzonych importerów?

Godni zaufania importerzy korzystają z równie sprawdzonych źródeł. Znajomość tamtejszych realiów sprzedaży samochodów używanych sprawia, że wiedzą, na jakich portalach aukcyjnych szukać ofert. Przykładami zweryfikowanych serwisów są amerykańskie Copart oraz IAAI, a także Impact Canada.

Doświadczeni importerzy wiedzą nie tylko z jakich portali, ale i miejsc sprowadzać auta. Ogromny obszar obu największych państw Ameryki Północnej (blisko 20 mln km²) powoduje, że nie warto kupować pojazdów z wnętrza kontynentu. Aby ograniczyć wydatek, który ponosi klient, licytują samochody w miastach i stanach położonych blisko portów nad Atlantykiem i Pacyfikiem.

Co przemawia za kupowaniem aut zza oceanu?

Zakup samochodu z USA lub Kanady to sposób na wyróżnienie się na polskich drogach. Zupełnie inny rynek amerykańskiej motoryzacji sprawia, że wiele aut, które są pospolite na tamtejszych drogach, w Europie są prawdziwymi unikatami.

Co więcej, nabycie pojazdu z Ameryki Północnej otwiera przed kierowcą nowe możliwości wyboru silników i wyposażenia. Wiele modeli jest inaczej, a często po prostu dużo lepiej wyposażonych od samochodów produkowanych dla Europejczyków. Cechą charakterystyczną amerykańskich krążowników szos są również mocne silniki.

Po samochód zapraszamy na plcars.pl.