W co zapakować wino na prezent na święta?

Butelka znakomitego wina jest zawsze świetnym pomysłem na podarunek. Zwłaszcza gdy zawierające je pudełko ozdobne jest piękne samo w sobie. Czy oprócz samego opakowania istnieją jeszcze jakieś inne sposoby na urozmaicenie procesu wręczania trunku?

Jak zapakować wino na prezent?

Butelka wina zostanie doceniona nawet bez obecności innych dodatków. Nie znaczy to jednak, że przygotowania do wręczenia prezentu należy zakończyć na samym kupnie produktu. Istnieją sposoby, które spowodują, że uśmiech na twarzy obdarowanej osoby sprawi zarówno zawartość prezentu, jak i sam starannie przygotowany pakunek.

Czym można ozdobić szklaną butelkę? Szyjkę można przewiązać wstążką, a całość owinąć w papier prezentowy. Obecnie na rynku popularnym rozwiązaniem są celofany, na których umieszcza się kolorowe kokardy. Warto rozważyć też wydrukowanie spersonalizowanej etykiety – taki upominek z pewnością zapadnie w pamięć na długie lata!

Prezentu lepiej nie dawać zapakowanego w woreczek zakupowy – o tym wiedzą wszyscy. Nawet najlepsze wino straci wtedy na wartości, bo obdarowany może pomyśleć, że ma do czynienia z prezentem wymyślonym na szybko. Odpowiednim pakunkiem będą wszelkie pudełka na wino lub torby papierowe. Oczywiście opakowanie należy dobrać do okazji. Wino wręczane z okazji ślubu powinno być umieszczone najlepiej w drewnianej skrzynce z odsuwanym przykryciem. Święta nie są aż tak formalnym wydarzeniem, więc można pokusić się nawet o zapakowanie do samego celofanu.

Wino jako prezent świąteczny lub ślubny – jak sprawdzić, czy się nada?

Coraz częstszym rozwiązaniem praktykowanym przez młodych Polaków jest wręczanie wina, a nie kwiatów jako części prezentu ślubnego. Dlatego, że to dobry podarunek użytkowy, który można spożytkować lub odłożyć na później – a nawet sprzedać w przyszłości z zyskiem. Dla porównania kwiaty, jak piękne by nie były, mają zerową wartość często już po tygodniu. Jak sprawdzić, czy wybrane wino nada się jako prezent dla nowożeńców? Najlepiej skonsultować to z ekspertem. Wiele profesjonalnych winiarni zatrudnia fachowców, którzy uwielbiają służyć radą.

W przypadku świąt, jako prezent nada się prawie każde wino. Najważniejsze będzie odpowiednie jego zapakowanie! Świetnie będą wyglądać kartonowe pakunki typu vintage, które będą wypełnione złotym SizzlePak (papierowymi ścinkami ozdobnymi). Butelkę będzie można postawić w środku na podkładce przypominającej drewno, aby dopełnić wygląd – trzymając się już wybranego stylu.

Zapakować butelkę wina można na milion różnych sposobów – wszystko zależy od wyobraźni i chęci obdarowującego!