Na co zwrócić uwagę przy wyborze farby do malowania salonu?

Konsumenci, zarówno podczas zakupów w sklepie online, jak i stacjonarnym, często mają problem z doborem koloru swojego wymarzonego wnętrza. Warto poznać zasady, jakimi powinno się kierować w wyborze odpowiedniej barwy, aby pomieszczenie było stylowe i miłe dla oka.

Jak wybrać farbę do salonu?

Salon to miejsce, które powinno być eleganckie, a przede wszystkim kojące, w jakim zmęczone ciało, ale również wzrok może odpocząć po całym dniu. Z tych powodów do salonu nie powinno się wybierać kolorów o intensywnej barwie, ale te stonowane.

Farba do wnętrza powinna być wybierana pod styl pomieszczenia, dodatki, a także elementy konstrukcyjne mebli.

Jeżeli pokój zawiera jasne meble w jednolitym kolorze z elementami drewna, to do całego wyposażenia świetnie sprawdzi się kolor szary, czarny, a także beżowy. Jeżeli jednak meble są czarne lub z fragmentami tego koloru, na ścianie dobrze sprawdzi się barwa ciemnego fioletu, biała lub szara. Wymienione kolory świetnie wpasują się do pomieszczeń, jeżeli dodatki również będą nawiązywały do wybranej farby.

Jakie wybrać dodatki pod kolor farby w salonie?

Do szarych ścian dobrze jest dopasować dodatki, które ożywią pomieszczenie, zatem wybór powinien paść na kolorowe dekoracje. Do szarości dobrze dopasować tapicerowane meble pod kolor ozdób. Na przykład, jeżeli osoba zdecyduje się na zielone dodatki przy szarych ścianach, w takim też kolorze powinna dobrać materiał mebla.

Jeśli wybierze zaś farbę czarną, może ją zestawić z białymi dodatkami, kryształami, a także srebrem lub złotem. Przy beżowej ścianie warto postawić na białe, szare, brązowe czy też kremowe dodatki. Kupując farbę o fioletowej barwie, można postawić na ozdoby w kolorze koralowym, pomarańczy, cytryny, a także ciemniejszego lub jaśniejszego różu.

Na jaki rodzaj farby do salonu się zdecydować?

Rodzajów farb do wnętrz jest wiele, jednak nie każdy będzie pasował pod kolor dodatków oraz mebli. Warto szukać inspiracji na licznych stronach, ale także w katalogach sklepów, które zajmują się sprzedażą profesjonalnych farb do salonów. Zawsze można skorzystać z pomocy konsultantów dostępnych za pośrednictwem stron internetowych, infolinii, a także czatów online, którzy chętnie doradzą i pomogą w odpowiednim wyborze farby. Salon jest miejscem reprezentatywnym każdego domostwa, dlatego warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniej barwy oraz marki farby, którą planuje się pomalować pokój.

Po wybór farby do salonu zapraszamy na LSCPaints.