Jaki laser na przebarwienia jest najlepszy?

Laseroterapia to skuteczna i mało inwazyjna metoda walki z przebarwieniami skóry. Istnieje wiele laserów na przebarwienia, ale na szczególną uwagę zasługuje Lavieen – laser tulowy, który nie tylko wyrównuje koloryt skóry, ale też kompleksowo odmładza cerę. Przedstawiamy wszystkie możliwości, jakie daje to innowacyjne urządzenie.

Laser na przebarwienia – sposób na niedoskonałości po lecie

Lato to czas, w którym skóra jest najbardziej eksponowana na promieniowanie słoneczne. Opalone ciało wygląda pięknie, ale gdy przesadzimy z ilością kąpieli słonecznych, na skórze mogą powstawać nieestetyczne plamki, pieprzyki i przebarwienia. Złożoność powstawania przebarwień sprawia, że do ich skutecznego niwelowania nie wystarczą zabiegi wyłącznie złuszczające. Najbardziej efektywne to te, które wpływają na reakcje zachodzące w głębszych warstwach skóry i odwracają zaburzone procesy chemiczne.

Dlatego za najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień uznaje się laseroterapię. Wśród laserów na przebarwienia dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki na szczególną uwagę zasługuje laser tulowy Lavieen. Urządzenie odmładza i rozświetla skórę, poprawia jej teksturę, rozjaśniając przy okazji zmiany pigmentacyjne. Wszechstronność i wysoka skuteczność tego lasera na przebarwienia to przede wszystkim zasługa połączenia trzech technologii: ablacyjnej, nieablacyjnej i subablacyjnej. Dzięki temu laser ten może zastąpić kilka urządzeń i umożliwia jednoczesne oddziaływanie zarówno na powierzchnię skóry, jak i w jej głębokich warstwach. W związku z tym laser tulowy może być wykorzystywany do usuwania przebarwień na twarzy oraz do liftingu skóry.

Laserowe usuwanie przebarwień – jak działa technologia tulowa?

Laser na przebarwienia Lavieen wykonuje swoją pracę w błyskawicznym tempie. Zabieg na całą twarz trwa zwykle nie więcej niż 10 minut. Procedura wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Nie wymaga znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji. Niezwykle precyzyjnie regulowana wiązka tego lasera na przebarwienia zapewnia doskonałą skuteczność przy pełnym bezpieczeństwie zabiegu.

Procedura polega na zastosowaniu promieniowania o długości fali 1927 nm – to innowacyjna technologia lasera tulowego, która charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody. Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę (barwnik skóry). Rogowa warstwa naskórka ulega niewielkiemu uszkodzeniu. Tworzą się drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Jakie efekty daje laser tulowy?

Tulowy laser na przebarwienia to metoda skuteczna i szybka: już po jednym zabiegu zauważalny jest efekt przebudowy i rozjaśnienia skóry. Laser Lavieen jest niezastąpiony w likwidacji przebarwień o różnym pochodzeniu:

  • posłonecznych,
  • pozapalnych,
  • melasmy,
  • plam starczych,
  • piegów.

Zabieg laserem Lavieen to nie tylko skuteczna metoda walki z przebarwieniami. Urządzenie służy również do laserowego usuwania blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów i drobnych zmarszczek. Wygładza nierówności skóry, wzmacnia i poprawia jej elastyczność. Laser ten pozostawia skórę rozświetloną i promienną. Wykorzystuje się go również w zabiegach na skórę głowy w celu stymulacji wzrostu włosów.

Efekty działania lasera na przebarwienia są trwałe, ale nie są widoczne od razu w pełni. Dla uzyskania optymalnych rezultatów wystarczy wykonać 1-3 zabiegi. Proces całkowitej regeneracji i rozjaśnienia przebarwień następuje po kilku tygodniach, ale poprawa kondycji skóry zauważalna jest już kilka dni po zabiegu.

W razie innych pytań na temat usuwania przebarwień zapraszamy do kontaktu z Kliniką Miracki w Warszawie.