UM Lublin: Lubelska odsłona akcji Książka za worek śmieci”
MiastoLublin włącza się w ogólnopolską społeczną akcję sprzątania świata Książka za worek śmieci”, która odbędzie się 18 września (sobota) w 16 dużych miastach Polski. W Lublinie sprzątany będzie teren Wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a osiedlami LSM. Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekają w nagrodę książki.
Każda inicjatywa, której celem jest dbałość o najbliższe otoczenie jest niezwykle ważna. Liczę, że akcja w Lublinie spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w przyszłości. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska mówiBlanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
Książki za udział w wydarzeniu otrzymają osoby, które jako pierwsze zarejestrują swój udział i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. W każdym mieście dla uczestników akcji przeznaczona jest pula 50 książek. O przyznaniu książki decyduje kolejność zgłoszeń rejestracji poprzez formularz internetowy. Zbiórka uczestników wydarzenia odbędzie się18 września o godz. 10.00 , przy placu zabaw znajdującym się przy zejściu trasy spacerowej biegnącej od ul. Zana w kierunku ulicy Dziewanny.
Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji akcji, która objęła zasięgiem całą Polskę, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci.
Partnerami tegorocznej akcji w Lublinie są: Straż Miejska Miasta Lublin, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
Link do wydarzenia Książka za worek śmieci” na terenie Lublina. W załączeniu przekazuję grafiki do wykorzystania w Państwa publikacjach.
Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/mieszkancy/srodowisko/aktualnosci/lubelska-odslona-akcji-ksiazka-za-worek-smieci,404,1945,1.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Muzyczna mapa Polski zabrzmi w Lublinie - koncert „Horyzont” nadciąga.

Alarm po naruszeniu polskiej przestrzeni. Wojewoda zapowiada zmiany

Nocne roboty przy Turystycznej i Azaliowej. Kierowcy spotkają utrudnienia

Miał dożywotni zakaz, a mimo to wsiadł za kierownicę. 2,5 promila

Areszt za przemoc wobec żony i córek. W domu wcześniej interweniowała policja

Policjant wracał po służbie. W Lublinie uratował 4-letniego chłopca
![[PIŁKA NOŻNA] Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 1:2 w PKO BP Ekstraklasie. Gol w końcówce zabrał gospodarzom remis](/images/mecz/thumbnails/motor-lublin-jagiellonia-bialystok-31072026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 1:2 w PKO BP Ekstraklasie. Gol w końcówce zabrał gospodarzom remis

Areszt dla dwojga mieszkańców Warszawy. Oszustwa w Lublinie miały kosztować niemal 100 tys. zł

Nocne prace na Głębokiej i Kraśnickiej. Będą objazdy oraz zwężenia

Lublin uruchamia UTOPIĘ - sztuka, rewolucja i koncert Jacaszka

Syreny alarmowe zabrzmią w powiecie lubelskim. Powód jest ważny

Prawie 100 tys. zł wyłudzeń w Lublinie. Para trafiła do aresztu

Kobiety z Lubelszczyzny mogą zbadać HPV za darmo. Nie potrzeba skierowania

Z Bieszczad do Lublina. Dzieci Średniej Wsi na zdjęciach Jukki Male.
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie - kontakt, bilety, zwiedzanie i dojazd
- Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie - kontakt, oferta i oddziały
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Lublinie - kontakt, rekrutacja, oferta edukacyjna
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Lublinie - kontakt, adres i delegatury
- Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie - kontakt, rejestracja, oddziały i badania
