Małgorzata Hołub-Kowalik i Malwina Kopron, Mistrzynie Olimpijskie w Lekkiej Atletyce, zawodniczki Klubu AZS UMCS Lublin. To dzięki nim podczas niedawno zakończonych XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio przeżywaliśmy ogromne emocje i odczuwaliśmy niezwykłą dumę. Nasze Mistrzynie i innych wybitnych lekkoatletów, w tym uczestników Igrzysk, będzie można zobaczyć podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 Finału Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej, które odbędą się 3 września br. na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Będziemy świadkami rywalizacji 8 czołowych zespołów, które uzyskały największą liczbą punktów w I rundzie PZLA. Klub AZS UMCS Lublin jako aktualny Drużynowy Mistrz Polski będzie walczył o utrzymanie tytułu. Bilety: normalny w cenie 9 zł i ulgowy - 4 zł dostępne na stronie kupbilet.pl.

Z myślą o najmłodszych przygotowane zostanie Miasteczko Małego Lekkoatlety. To wspaniała inicjatywa, która pozwala odkrywać potencjał Królowej Sportu i przekazywać dzieciom pasję do aktywności fizycznej. Na specjalnie zorganizowanej przestrzeni pod okiem profesjonalnych trenerów i zawodników – gwiazd sportu każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych (między innymi bieg płotkarski, rzut oszczepem do celu, skok wzwyż) oraz uczestniczyć w ceremonii dekoracji.

Miasteczko będzie czynne w dniu Mistrzostw, tj.: 3 września od godziny 12.00 do 18.00 na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego 22. Wstęp wolny w godzinach 12.00-15.00, dzieci i młodzież do 15 roku życia bezpłatnie. Po godzinie 15.00, ze względu na trwające zawody, opiekun uczestnika zobowiązany będzie do zakupu dla siebie biletu w cenie 9,00 zł. Zapraszamy!