Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Różnorodność smaków w Lublinie

Lublin to prawdziwy tygiel kulturowy. Znajdziemy tu wiele zabytków świadczących o obecności różnych narodowości, które pozostawiły po sobie ślad również w kulinarnej historii tego miasta. Dzisiaj Lublin ożywiony jest również obecnością wielu studentów z różnych stron świata. Dzięki temu rynek w centrum zawsze tętni życiem i zapełniony jest restauracjami oferującymi rozmaite smakołyki, nie tylko regionalne!

Zwyciężczyni każdego rankingu – kuchnia włoska

Jak w każdym mieście, tak i w Lublinie króluje oczywiście kuchnia włoska. Pizza w Lublinie stoi na bardzo wysokim poziomie, jest chętnie wybierana zarówno przez turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Ciekawe i sprawdzone miejsca to te, gdzie zawsze można liczyć na ten sam smak. Zwykle ma to miejsce w sieciach, które nierzadko pozwalają na zamówienie bez obawy o nieświeży czy niesmaczny produkt. Warto odwiedzić C.H. Atrium Felicity i w pizzerii Dominium spróbować włoskich specjałów!

Regionalne smaki

Cebularze, biłgorajskie pierogi, a może gęsie pipki? To tylko niektóre potrawy kojarzone z regionem lubelskim. Te pierwsze stały się niejako wizytówką Lublina – można je kupić na każdym rogu jak obwarzanki w Krakowie. Cebularz to rodzaj pieczywa, można powiedzieć, że to prototyp dzisiejszej zapiekanki, na wierzchu ma bowiem bardzo dużą ilość cebuli i sporo pieprzu. To smaczna przekąska zajadana na zimno lub na ciepło, w zależności od preferencji. W lubelskiej kuchni zauważyć da się znaczne wpływy smaków żydowskich. Stąd na ulicach sporo restauracji oferujących właśnie ten rodzaj przysmaków. Warto zaznaczyć, że kuchnia żydowska jest bardzo specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu, jednak dobrze jest skosztować nowych smaków i to na terenach niegdyś przez Żydów zamieszkałych.

Meksyk, Teksas czy Grecja?

Dla koneserów kuchni świata również znajdzie się mnóstwo miejsc, gdzie będą mogli zaspokoić swój głód. Lublin to miasto wielu możliwości i smaków. W centrum znajdziemy znakomitą restaurację meksykańską oferującą zarówno wykwintne dania tej kuchni, jak i te najbardziej znane, niemal streetfoodowe smaki – tacosy, nachosy czy skrzydełka w ostrej panierce. Miłośników solidnego kawałka mięsa na pewno zachwyci amerykańska knajpka oferująca steki i żeberka, a także typowo amerykańskie dodatki. Zwolennicy zielonej kuchni również znajdą coś dla siebie – nieopodal znajduje się bowiem smaczna knajpka wegetariańska. Tak że warto wybrać się do Lublina nie tylko ze względu na mnogość zabytków, ciekawą historię i niezwykłą architekturę. To także świetne miejsce, by smacznie zjeść!