Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Trzeba przyznać, że grzyb i pleśń to wyjątkowo uciążliwy przeciwnik, który nastręcza nam wiele trudności. Wystarczy kilka dni nadmiernej wilgoci, aby pierwsze ogniska pojawiły się w trudnodostępnych miejscach. Profesjonalne odgrzybianie mieszkania pozwala nam skutecznie pozbyć się tego problemu oraz zagwarantować wszystkim domownikom wyższy poziom bezpieczeństwa. Jak dokładnie przeprowadzana jest ta usługa?

Wstępne oględziny – jaka jest geneza problemu?

Jeśli nadmiar wilgoci wystąpił na skutek zalania, pożaru lub powodzi, sprawa jest jasna i można od razu przejść do usuwania szkód. Czasami jednak, grzyb oraz pleśń to jedynie objawy świadczące o problemie, który najpierw trzeba odnaleźć. Co sprawia, że szkodliwe drobnoustroje zaatakowały nasz dom? Główną przyczyną jest oczywiście wilgoć. Może ona być następstwem nieszczelnej wentylacji, przeciekającego dachu, lub usterki w instalacji wodno-kanalizacyjnej.

W takiej sytuacji, samo odgrzybianie mieszkania byłoby wyjątkowo nieefektywne. Problem powróciły już po kilku tygodniach. Warto zatem zlecić badania szczelności, które pozwoli bardzo szybko namierzyć bezpośrednią przyczynę problemu. Większość nowoczesnych sposobów jest całkowicie bezinwazyjna i nie nastręczy dodatkowych trudności. Gdy ekipie uda się już ustalić źródło nadmiaru wilgoci, usterka zostanie usunięta. Wówczas można przejść do eliminacji powstałych szkód.

Odgrzybianie mieszkania po zalaniu – dlaczego jest tak istotne?

Profesjonalne osuszanie i odgrzybianie mieszkania

Pierwszym krokiem jest usunięcie nadmiaru wilgoci, która zdążyła zgromadzić się w trudnodostępnych zakątkach domu. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne osuszacze, które pozwalają dotrzeć do każdego obszaru, pozbywając się każdej cząsteczki wilgoci. Ma to kluczowe znacznie dla efektywności dalszych działań. Jeżeli postawimy problematyczne miejsca bez osuszania, problem grzybów oraz pleśni może bardzo szybko powrócić.

Czas na główną usługę, czyli odgrzybianie budynków. Profesjonalne firmy często współpracują z mykologiem, czyli specjalistą od tych drobnoustrojów. Pozwala to skuteczniej pozbyć się wszystkich rodzajów grzybów oraz pleśni, które mogły zaatakować nasze mieszkanie. W tym celu wykonuje się zwykle ozonowanie, które jest całkowicie bezpieczne dla domowników. Wystarczy dokładne wietrzenie, aby pozbyć się specyficznego zapachu tego gazu. Ostatnią fazą jest weryfikacja efektów, a także instrukcje dla domowników, jakie działania prewencyjny nie dopuszczą do nawrotu problemu.

Odgrzybianie i ozonowanie w trosce o bezpieczeństwo domowników

Musimy pamiętać, że szkodliwe grzyby i pleśni maj bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Wdychane wraz z powietrzem mogą doprowadzić do grzybicy, utrudniają efektywną pracę układu oddechowego, mogą sprzyjać zmęczeniu i braku energii do działania. Zwiększają także ryzyko wielu groźnych chorób. Powinniśmy zatem jak najszybciej reagować na wszelkie symptomy świadczące o nadmiernej wilgoci, która sprzyja powstawaniu drobnoustrojów. Profesjonalne odgrzybianie domów  ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz komfortu wszystkich mieszkańców. Kompleksowość tej usługi pozwala uzyskać trwały efekt i wykluczyć ryzyko nawrotu problemu.