Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Osuszacz powietrza

Wilgotność powietrza jest bardzo ważną kwestią, o którą należy zadbać w różnego rodzaju pomieszczeniach. Odpowiednia wilgotność jest ważna zarówno na placach budowy, jak również w pomieszczeniach prywatnych, czy też w lokalach użytkowych. Osuszacz DH 752 Master to profesjonalny sprzęt, służący zarówno do domowych, jak również do profesjonalnych zastosowań.

Zastosowanie komercyjne osuszaczy powietrza

Komercyjne zastosowanie osuszaczy powietrza ma swoje szerokie zastosowanie. Jest to dość istotny sprzęt, choć nie jest bezpośrednio wykorzystywany do prac budowlanych. Jego zastosowanie jest konieczne w miejscach, w których należy doprowadzić wilgotność powietrza do określonego poziomu. Ma to miejsce na przykład podczas prac remontowych, podczas których nakłada się na ściany tynki, lub w pomieszczeniach, w których wykorzystuje się innego rodzaju zaprawy murarskie.

Takie zaprawy, przy zbyt dużej wilgotności, nie schną odpowiednio szybko, co w konsekwencji prowadzi do opóźnień w pracy i przesuwaniu się planowanego harmonogramu prac. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, która może bardzo negatywnie wpływać na działalność firmy, zwłaszcza w sytuacjach, w których nie da się oszacować, kiedy wilgotność powietrza się obniży.

W takich sytuacjach zastosowanie sprzętu, takiego jak osuszacz powietrza DG 752 Master, jest nieodzowna.

Poza kładzeniem tynków, zbyt duża wilgotność powietrza może mieć również negatywny wpływ na malowanie ścian, lub prace wykończeniowe, takie jak kładzenie paneli podłogowych, które wymagają odpowiednio niskiej wilgotności. W przeciwnym razie, niezabezpieczone od spodu profile, mogą zacząć chłonąć wodę od wewnątrz, co spowoduje szybkie wypaczanie się podłogi.

Zastosowanie w lokalach prywatnych

Osuszacze powietrza stosuje się również w zwykłych lokalach prywatnych. Swoje zastosowanie znajdą w mieszkaniach i domach, w których panuje wysoka wilgotność. Może to być spowodowane bliskością dużych zbiorników wodnych, takich jak rzeki, jeziora, albo morze. Może to być również spowodowane lokalizacją domu na terenach podmokłych.

Osuszacze powietrza często wstawia się do piwnic, które jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą chłonąć zbyt dużo wilgoci. Brak odpowiedniej cyrkulacji, połączonej z wilgocią, sprawia, że w pomieszczeniu rozwijają się grzyby i pleśń, czego każdy chciałby uniknąć.

Osuszacz DH 752 Master

Osuszacz DH 752 Master, wedle instrukcji może pracować 24 godziny na dobę, co sprawia, że jest to urządzenie uniwersalne. Co więcej, posiada on niski pobór mocy, oraz wbudowany elektroniczny system sterowania, dzięki czemu można łatwo go ustawić i dostosować do panujących warunków.

Można go zastosować zarówno w piwnicach, jak również w domach, mieszkaniach, oraz lokalach komercyjnych, w których również świetnie się sprawdzi. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, które ma zamontowane specjalne systemy nośne, co sprawia, że jest bardzo mobilny.

Zakup lub wynajęcie DH 752 Master

Cena DH 752 Master nie jest niska, więc w wielu przypadkach bardziej opłaca się go wynająć, niż od razu kupować. Osoby, które chcą wstawić osuszacz do piwnicy, lub do mieszkania, powinny rozważyć możliwość zakupu takiego sprzętu. Osoby, które potrzebują użyć go jedynie doraźnie, mogą skorzystać z oferty firmy, która zajmuje się wypożyczaniem sprzętu budowlanego.

Takie rozwiązanie będzie optymalne podczas drobnych remontów, incydentalnego zalania jakiegoś budynku, lub w przypadku małych firm budowlanych, które nie potrzebują inwestować w taki sprzęt, a jedynie potrzebują użytkować go od czasu do czasu.