Dwa dni festiwalu to 10 koncertów oraz spotkanie autorskie, wernisaż wystawy fotografii, slajdowisko podróżnicze, stoiska z rękodziełem i literaturą - to wszystko podczas 14. edycji festiwalu „Strojne w biel”.

Piątek, 23 lutego, godz. 18:00

Festiwal otworzy Jerzy Krużel i Przyjaciele w programie "Ocalić od zapomnienia", w którym zabrzmią najpiękniejsze przeboje piosenki turystycznej. Jerzy Krużel, wieloletni prowadzący audycji „Mikroklimat” w Radio Rzeszów nie tylko zaśpiewa ale też przypomni postaci twórców owych pieśni oraz barwne historie ich powstania.

Następnie Jurorzy zaprezentują werdykty Turnieju Jednej Fotografii i Turnieju Jednego Wiersza wraz z nagrodzonymi utworami. Po krótkiej przerwie aktorzy lubelskiego Amatorskiego Teatru Towarzyskiego w spektaklu "Kobiece rozterki", zabiorą nas do klimatów 20-lecia międzywojennego.

Wieczór zamknie recital Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów.

Sobota, 24 lutego, godz. 12:00 

Sobotnią odsłonę Festiwalu rozpocznie Konkurs Piosenki. Następnie o godz. 14.00 slajdowisko podróżnicze, w którym w podróż autostopem po stepach Mongolii zabierze nas Monika Radzikowska, zaś o 15:30 na wędrówkę po Bieszczadach po sezonie, udamy się za sprawą wernisażu wystawy fotografii "Szare Bieszczady" i ich autora Jacka Lidwina. Na powyższe 3 wydarzenia wstęp wolny.

Sobotnie koncerty rozpocznie występ Katarzyny "Kaher" Zawadzkiej, laureatki I miejsca w ubiegłorocznym Konkursie Piosenki. Następnie recital Łukasza Majewskiego, barda z Pomorza, twórcy świetnych, refleksyjnych pieśni autorskich, ale też i interpretatora poezji czeskiej.

Po nim kolejny akcent podkarpacki tej edycji - Spotkanie z Autorem, którego gościem będzie wybitna, wielokrotnie utytułowana poetka przemyska o korzeniach lwowskich - Teresa Paryna. Jej teksty zabrzmią również w wersji umuzycznionej - zaśpiewa je Małgorzata Stankiewicz, również z Przemyśla. Wystąpi również lubelski zespół Pojazzja, który zabierze publiczność w swój muzyczny świat, na pograniczu jazzu i poezji. Zaś festiwal zamknie koncert Pawła Orkisza, krakowskiego barda. 

Dodatkowe informacje

Każdego dnia po koncertach afterparty i off scena w pubie Jezuicka 4, na Starym Mieście.
Wstęp na koncerty wieczorne: piątek - 50 zł, sobota - 70 zł, karnet - 100 zł;

Wejściówki dostępne w:

  • lubelskich punktach PTTK (Rynek 8, Krakowskie Przedmieście 78),
  • informacji turystycznej LOITiK (Krak. Przedm 6)
  • w Klubie Festiwalowym - pubie Jezuicka 4 (od godz 19-tej)
  • oraz przez stronę festiwalu www.strojnewbiel.pl