Działające w mieście przestrzenie młodzieżowe zapraszają w ferie młode mieszkanki i mieszkańców Lublina do wspólnego spędzenia czasu. Miejsca spotkań dla młodych przygotowały dla lubelskich uczennic i uczniów bogatą ofertę atrakcji, m.in. pokazy filmowe, różnorodne warsztaty czy turnieje gier.

– Oferta przestrzeni młodzieżowych to kolejna obok akcji „Zima w mieście” i półkolonii w szkołach propozycja spędzania ferii zimowych w Lublinie. W tych miejscach lubelskie uczennice i uczniowie mogą wziąć udział, m.in. w warsztatach edukacyjnych, kulinarnych i rękodzielniczych, spotkaniach przy planszówkach czy zajęciach relaksacyjnych, z kolei licealiści przygotowujący się do matury w powtórkach materiału zaplanowanych w przestrzeni „Kosmos”. Serdecznie zachęcam do skorzystania z przygotowanych atrakcji i wydarzeń – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Liczne atrakcje oferuje przestrzeń „Hej!” przy ul. Peowiaków 11. Wśród przygotowanych propozycji znalazły się, m.in. warsztaty kreatywnego pisania tekstów czy myślenia projektowego, tworzenie mapy marzeń, nauka efektywnej komunikacji i emisji głosu, wspólne gry planszowe, a także turnieje piłkarzyków i FIFA. Na wspólną grę w Bingo oraz zajęcia ze strategii piłkarskich, które poprowadzi profesjonalny piłkarz jednej z lokalnych drużyn zaprasza „ReWir”, a „Prusa 2” na copiątkowe spotkanie dla miłośników gier planszowych - „Fantastyczny Piątek, czyli wskazówki do planszówki”. Z kolei „Po postu Fajne Miejsce” zorganizowało szereg warsztatów rękodzielniczych i artystycznych, m.in. tworzenia kartek okolicznościowych, luster boho, szydełkowania oraz farbowania koszulek tie dye. Warsztaty to także propozycja „Bazy”, wśród nich zajęcie plastyczne, z tworzenia mandali oraz zimowych pocztówek. Program ferii w Bazie uzupełniają ponadto spotkanie przy grach planszowych, wspólne pieczenie ciastek oraz dzień z muzyką. Przestrzeń „Kosmos” zaprasza na Lublin Jams Academy, czyli warsztaty tworzenia i wdrażania innowacji społecznych oraz Eduferie, podczas których młodzież przygotowująca się do matury czy sesji będzie mogła powtórzyć materiał, m.in. z biologii, matematyki i języka angielskiego, a po zakończonej nauce wziąć udział w zajęciach relaksacyjnych. Z kolei wtorkowe wieczory w „Kosmosie” są zarezerwowane dla osób zainteresowanych grami RPG. Natomiast w „Punkcie Kultury” zaplanowano, m.in.: wyjście do kina, zajęcia fotograficzne, wspólne tworzenie utworów rap, zajęcia kreatywne oraz warsztaty cyrkowe.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy. Więcej informacji na profilach facebookowych poszczególnych przestrzeni młodzieżowych.