Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Szafa na wymiar czy gotowa – jaką szafę wybrać i dlaczego?

Nie da się zaprzeczyć, że wyposażenie domu lub mieszkania ma ogromne znaczenie dla naszego codziennego komfortu, oszczędności czasu czy poczucia estetyki. Niekiedy spełnia funkcję błyskawicznego „pogromcy nieporządku”, jednak służy przede wszystkim do organizacji swoich ubrań, lecz nie tylko – w dużej szafie można przechowywać wszelkiego rodzaju przedmioty, pamiątki, albumy i wiele innych. Jesteśmy przekonani, że prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez szafy w swoim domu.

Planując aranżację i wyposażenie swoich czterech kątów, warto zatem dłużej zastanowić się nad tym meblem – będzie przecież służył przez długie lata. Powinniśmy wziąć pod uwagę styl aranżacji wnętrza, potrzeby, oczekiwania, jak również budżet. Doskonale zatem rozumiemy, że wybór idealnej szafy, może „zawrócić w głowie”. W dzisiejszym artykule odpowiemy przede wszystkim na pytanie – wybrać szafę na wymiar czy gotową? Jesteśmy przekonani, że wiele osób nie może zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Podpowiadamy!

Lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki szafie na wymiar

Najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za wybór konkretnego rozwiązania powinien być przede wszystkim metraż. W przestronnych, dużych mieszkaniach właściciele z reguły nie muszą się martwić – nie trzeba bowiem „upychać” mebli w pomieszczeniach. Z tego powodu mają większą dowolność w wyposażaniu swoich czterech ścian. Mogą zdecydować się na bardziej wyszukane rozwiązania obejmujące m.in. meble modułowe, jak również na większą ilość dekoracji w postaci np. donic.

Mniejsze metraże nie pozwalają jednak na taką swobodę. Szczególnie w przypadku kawalerek, niezwykle ważne jest dopasowanie wyposażenia o mniejszych gabarytach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu funkcjonalności, które są niezbędne do codziennego życia. Oznacza to mozolne poszukiwanie mebli w salonach i sklepach, jak również na wiele ustępstw i kompromisów.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki szafie na wymiar

Warto pamiętać, że nawet w przypadku zarówno dużych, jak i w mniejszych lokum, nie jesteśmy w stanie zagospodarować każdego centymetra. Musimy się liczyć z tym, że kupując gotowe meble, zawsze pozostanie wolna przestrzeń po bokach lub na górze. Tworzy to idealne warunki do zbierania się kurzu oraz innych zanieczyszczeń.

Jeżeli zatem chcemy oszczędzić swój czas, energię i humor – warto zdecydować się na szafę na wymiar. Pomijając aspekt lepszego zagospodarowania dostępnej przestrzeni – można ją zaprojektować według własnego uznania, z dostosowanymi do naszych potrzeb funkcjonalnościami. W ten sposób unikniemy wszelkich szpar i wolnych przestrzeni, a jednocześnie uczynimy wnętrze bliższym naszego wyobrażenia.

Nietypowy metraż, skosy – co sprawdzi się lepiej?

Coraz więcej domów projektowanych jest w nietypowych kształtach. Wszelkiego rodzaju skosy, wnęki czy uskoki to wyzwanie dla każdego projektanta. Można zatem łatwo zauważyć, że osoby z brakiem doświadczenia w aranżacji wnętrz, będą miały ogromny problem szczególnie z wyborem mebli o określonych rozmiarach. Z pewnością kosztuje to wiele stresu, a ostateczny efekt może rozczarowywać. Źle zagospodarowana przestrzeń to przekłada się bowiem na większe uczucie „ściśnięcia”. Szafa niedopasowana do innych mebli z kolei w mniejszym lub większym stopniu zaburza spójność wizualną wnętrza.

Szafy na wymiar z reguły kończą się przy samym suficie. Dodatkowa przestrzeń w górnych partiach mieszkania pozwala na przechowywanie rzadziej używanego sprzętu czy przedmiotów np. sprzętu sportowego używanego podczas sezonu zimowego. Ułatwia to zatem organizację posiadanych przez nas rzeczy przy jednoczesnym braku „obciążania” wnętrza.

Jakie wyróżniamy szafy na wymiar?

Wyróżniamy wiele rodzajów szaf wykowanych na indywidualne zamówienie. Obecnie bardzo popularne są szafy przesuwne. Mogą występować w wariantach z lustrem lub bez. Wyróżniamy również szafy biurowe zaprojektowane pod działalność zawodową, a nawet szafy do garażu, które uwzględniają potrzeby magazynowania narzędzi i innych sprzętów wykorzystywanych np. do remontu, czy naprawy samochodu. Trendem jest również wykonywanie szaf pod zabudowę – mogą znajdować się one pod bryłą z jedno lub dwuskrzydłowymi drzwiami, czy drzwiami harmonijkowymi. Trzeba jednak wiedzieć, że każda szafa na wymiar to projekt indywidualny.

Właściciele lokali mogą zatem „puścić wodze fantazji” i uwzględnić swoje własne potrzeby, jak również wizje. Pozwala to na osiągnięcie w pełni satysfakcjonującej szafy na wymiar w swoim lokum!

Meble na wymiar Erton

Kilka słów o kosztach – co bardziej się opłaca?

Nie da się zaprzeczyć, że gotowe meble są tańsze, jednak ich stosunek jakości, do tego co otrzymujemy, może nie być atrakcyjny. Zyskujemy jednak zdecydowanie więcej możliwości i korzyści, które będą towarzyszyć nam przez długie lata. Warto zatem wziąć pod uwagę ten fakt podczas podejmowania decyzji o zakupie mebli gotowych bądź tych zaprojektowanych specjalnie dla Ciebie.

Dziękujemy za pomoc w napisaniu artykułu Julii Jasińsińskiej z firmy Erton, oferującej spersonalizowane szafy na wymiar: https://erton.pl/k/szafy/.