Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Czy potrafisz rozpoznać płeć kota?

Identyfikacja płci kota może być dość trudna. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z małym kociakiem. Podczas gdy większość kotów można łatwo zidentyfikować jako samce lub samice, są takie, które nie są tak łatwe do odróżnienia, takie jak rasy Cornish Rex i Abisyńczyk. Rasy te mogą wykazywać oznaki cech zarówno męskich, jak i żeńskich, co sprawia, że trudno jest stwierdzić, którą faktycznie są. Jak rozpoznać płeć kota? To nie jest aż tak trudne, sprawdź!

Przyjrzyj się kotu i oceń jego wygląd

Wiele najpopularniejszych ras kotów ma pewne cechy fizyczne lub cechy, które czynią je bardziej odpowiednimi dla określonej płci. Na przykład samica syjamska jest bardziej prawdopodobna w kolorze jasnobrązowym i ma niebieskie oczy, podczas gdy samiec prawdopodobnie jest ciemnobrązowy z miedzianymi oczami.

W badaniu naukowcy zbadali ewolucję kotów od rasowego kota domowego do dzikiego kota. Odkryli, że kotki wyewoluowały, by stać się szczuplejsze i dłuższe, z gładszą twarzą i bardziej przyjaznym charakterem. Kocury stały się niższe i bardziej krępe, o mniej przyjaznym charakterze. Co ciekawe, rude koty to w 80% zazwyczaj samce, gdyż kolor generuje chromosom X odpowiedzialny za płeć. Sam wygląd nie jest jednak wystarczający do oceny płci, choć na tej podstawie można potwierdzić lub zaprzeczyć części tez, jakie krążą po Internecie.

Po narządach płciowych

Jedynym sposobem na potwierdzenie płci kota jest przyjrzenie się jego genitaliom. Ważne jest, aby wiedzieć, czy kupujesz kota płci męskiej czy żeńskiej, ponieważ samce są bardziej agresywne niż kotki. Jeśli nie chcesz, aby twoje zwierzaki walczyły, po prostu kup takiego, który jest już wykastrowany lub wysterylizowany.

Koty są często ofiarami błędów związanych z płcią. Zazwyczaj są rozdawane jako dziewczyny, gdy są mężczyznami i na odwrót. Prowadzi to do tego, że koty przez lata mieszkają w schroniskach, a zwierzęta trafiają w ręce niedoświadczonych właścicieli, czemu można całkowicie zapobiec przy odpowiednim rozpoznaniu płci Ludzie często myślą, że koty są trudne do odróżnienia, ponieważ ich narządy są tak małe i niewidoczne, ale w rzeczywistości jest to łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to bystre oko.