Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Kolczyki damskie należą do ozdób, które są z wielu względów uniwersalne. Należy zauważyć, że bardzo chętnie sięgają po nie kobiety w każdym wieku. Które modele kolczyków są odpowiednie dla nastolatek i kobiet młodych, a które dla kobiet dojrzałych? Czy istnieją kolczyki uniwersalne, w których każda kobieta wygląda świetnie?

Kolczyki, które pokochają nastolatki i młode kobiety

Nastolatki i młode kobiety chętnie wybierają kolczyki z takimi ozdobami jak skrzydełka (na przykład duże kolczyki koła ze skrzydełkami wykonane z różowego złota), symbole nieskończoności, serduszka, kwiatki, motylki (kolczyki wiszące z żółtego złota łączące w sobie kilka modnych ozdób), ptaszki.

Duże kolczyki wiszące nadają się przede wszystkim na wieczór, wakacje, czy wspólne wyjścia ze znajomymi. Do szkoły i na uczelnię chętniej wybierane są małe kolczyki-sztyfty, które prezentują się uroczo, a jednocześnie nie rzucają się nadmiernie w oczy. Przykładem subtelnej biżuterii, która sprawdzi się na każdą okazję są srebrne kolczyki-sztyfty w postaci ptaszków wykonane z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Nieco większe, ale również utrzymane w stylu minimalistycznym są srebrne kolczyki z kwiatami i cyrkonią, które pasują do większości dziewczęcych stylizacji.

Kolczyki dla kobiet dojrzałych

Eleganckie kolczyki są obowiązkowym elementem stylizacji wielu dojrzałych kobiet. Przykładem dodatków, które pasują niemal do wszystkiego są srebrne kolczyki-sztyfty w postaci zagiętych kwadratów z paskami wyciętymi przy pomocy lasera. Szalenie elegancko prezentują się również kolczyki z kwarcem i elementami ze stali szlachetnej. Nieco większe, ale cały czas stonowane są złote kolczyki-sztyfty o kształcie sześcianów ozdobione cyrkonią.

Kolczyki do noszenia w dni wolne od pracy i na większe wyjścia mogą, a nawet powinny przyciągać spojrzenia. Wiele kobiet sięga po klasyczne i ponadczasowe kolczyki koła. Modele większe mogą optycznie wyszczuplić twarz. Zwolenniczkom biżuterii nowoczesnej dedykowane są duże, złote lub srebrne kolczyki dyski o wykończeniu satynowanym. Dodatki tego typu cieszą się ponadprzeciętną trwałością, gdyż pokryto je trwałą powłoką PVD.

Kolczyki damskie dla kobiet w każdym wieku

Na imprezę, a także jako dodatek do letniej sukienki idealne będą długie kolczyki chwosty, które prezentują się zachwycająco na kobietach w każdym wieku. Kobiety, które szukają biżuterii „z pazurem” z pewnością zainteresują się kolczykami z łańcucha.

Co należy wiedzieć przed zakupem kolczyków?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model kolczyków, zastanówmy się, czy będzie on pasował do kształtu naszej twarzy, a także stylu ubierania się. Jeżeli nasza twarz jest pełna i okrągła, wybór okrągłych kolczyków (nawet jeżeli fantastycznie prezentują się na modelce) może spotęgować ten efekt. Jeżeli chcemy wyszczuplić twarz być może lepiej jest wybrać kolczyki o kształcie prostokątów (szczególnie dobrze wyglądają tu kolczyki wiszące). Warto jest też dobrać kolczyki do swojego typu kolorystycznego. Złote będą pasowały do kobiet o ciepłym typie kolorystycznym, natomiast srebrne podkreślą chłodny odcień skóry i włosów.