Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Przypominamy, że trwa głosowanie internetowe w konkursie Drzewo Roku 2021. Lublin reprezentuje rosnący przy ul. Bohaterów Monte Cassino okazały dąb szypułkowy. Czas na oddanie głosu na stronie www.drzeworoku.pl upływa 30 czerwca.

– Wykorzystajmy szansę, że po raz pierwszy w finale konkursu Drzewo Roku znalazło się lubelskie drzewo. Podejmijmy wyzwanie i zagłosujmy na swoje drzewo, tym bardziej, że dąb szypułkowy rosnący przy ruchliwej ulicy Bohaterów Monte Cassino zdecydowanie na to zasługuje. To piękne drzewo, zdrowy okaz przyrody, dodatkowo ma ciekawą historię i jest ważnym symbolem dla mieszkańców – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Lubelski dąb to ok. 74-letnie drzewo o wysokości 16 m i obwodzie 186 cm. Został zgłoszony do konkursu Drzewo Roku 2021 przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni UM Lublin. Jest przykładem drzewa zachowanego przy budowie drogi i tym samym zwiększa wartość krajobrazową ulicy. Obecnie Miasto Lublin jest w trakcie procedur ustanowienia dębu pomnikiem przyrody.

O tytuł Drzewa Roku w 2021 ubiega się 16 finalistów, w tym dąb w Lublinie. Na lubelski dąb można glosować pod linkiem.