Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Przez wiele lat frankowicze byli praktycznie bezradni i nie mogli liczyć na wsparcie banków, rządzących, a także sądów. To oczywiście doprowadziło do wielu rodzinnych dramatów oraz długów, które swój koniec miały w egzekucjach komorniczych. Na szczęście, w ostatnich latach pojawiły się korzystne frankowicze wyroki, które dają wielu osobom nadzieje na szczęśliwe zakończenie. Warto jak najszybciej podjąć konkretne kroki prawne, aby uzyskać tzw. odfrankowanie kredytu. Na czym to polega?

Koszty niewspółmierne do winy

Kredyt we frankach przyniósł problemy wielu tysiącom ludzi w Polsce. Winę za taki stan rzeczy ponoszą przede wszystkim banki, które zgodnie promowały taką formę zobowiązania i celowo bagatelizowały ryzyko kursowe. W związku z tym, kolejne kredyty w CHF rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Mimo to, klienci banków również powinni zachować większą ostrożność i skonsultować się z doradcami finansowymi, którzy szczerze informowali o możliwych konsekwencjach. Niemniej jednak, wielu kredytobiorców dotknęła kara niewspółmierna do przewinienia.

Wielu kredytobiorcom przyszło spłacić nawet kilkukrotnie wyższą kwotę niż w dniu podpisania umowy. Z pomocą nie przyszły ani banki, ani rządzący, ani sądy. Dopiero w ostatnich dwóch latach nastąpiła istotna zmiana orzecznictwa, która sprawia, że pomoc dla frankowiczów stała się możliwa. Aktualnie, podejmowane przez kancelarie prawne kroki mają na celu doprowadzenie do odfrankowania kredytu. To najkorzystniejsza obecnie opcja, która daje nadzieję na odzyskanie utraconych pieniędzy.

Na czym polega odwalutowanie kredytu?

Wielu frankowiczów rozważało możliwość spłaty kredytu zgodnie z kursem, który obowiązywał w dniu podpisania umowy. Takie rozwiązanie jest jednak mało efektywne, o czym informują nas specjaliści, którzy od lat analizują bankowość i finanse. Taki wariant nie bierze powiem pod uwagę wyższego oprocentowania zgodnie z aktualną stawką WIBOR. Innymi słowy, spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy mogłaby się okazać wyjątkowo niekorzystne. Kancelarie prawne proponują nam znacznie lepsze rozwiązanie sytuacji.

Na czym polega odfrankowanie kredytu w CHF?

W ostatnich latach popularne stało się odfrankowanie kredytu. Taką możliwość daje przychylny wyrok sądu, który uznaje, że zobowiązanie zostało zawarte w złotówkach. Efekt. Wielu kredytobiorców mogło odzyskać nawet do 60% spłaconej kwoty. Jest to zwrot nadpłaty z tytułu niekorzystnej indeksacji. Obecnie, jest to najlepsze rozstrzygnięcie, jakie może przynieść kredyt we frankach pozew. Wiele wyroków sądów z ostatnich dwóch lat przyniosło takie zakończenie sprawy.

Gdzie szukać pomocy w kwestii kredytu frankowego?

Aby uzyskać fachową pomoc dla frankowiczów, najlepiej udać się po pomoc do wykwalifikowanych specjalistów. Praca w kancelarii Warszawa w ostatnich latach w dużej mierze polegała właśnie na prowadzeniu spraw związanych z kredytem frankowym. Warto zapoznać się z opiniami klientów dostępnymi w sieci. W ten sposób bez trudu wybierzesz rzetelną kancelarię, która indywidualnie rozpatrzy Twój przypadek i doradzi najlepsze kroki prawne. We współpracy z radcami prawnymi masz większe szanse na szczęśliwe zakończenie sprawy.

Rządzący przez wiele lat planowali stworzenie ustawy, która ureguluje kwestie między frankowiczami a bankiem. Obecnie, ustawa frankowa wydaje się zbędna, biorąc pod uwagę korzystne orzecznictwo sądowe. Kredytobiorcy mogą już skutecznie dochodzić swoich praw i walczyć o odfrankowanie kredytu w celu odzyskania utraconych środków.