Funkcjonariusze z Bychawy wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia przebiegu licznika w osobowym fiacie. Podczas badań technicznych pod koniec listopada ub. r. auto miało wyższy przebieg niż w dniu wczorajszej kontroli o 9 tys. km. Kierująca pojazdem została zatrzymana do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego z powodu przekroczenia prędkości.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego KMP Lublin w miejscowości Piotrowice zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat. Kierująca nim mieszkanka gminy Strzyżewice przekroczyła dozwoloną prędkość. W czasie kontroli funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami sprawdzili wskazania drogomierza. Jak się okazało licznik użytkowanego przez nią samochodu wskazywał zmniejszony przebieg o 9 000 km w stosunku do końca listopada 2019 roku, kiedy wykonywane były badania techniczne.

Za popełnione wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości 19-latka ukarana została mandatem karnym. W sprawie podejrzanych wskazań licznika przeprowadzone zostanie postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.  

KG