Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Ocieplenie poddasza Katowice – dlaczego warto wybrać piankę PUR?

Najczęściej ocieplenie poddasza wykonuje się z wykorzystaniem wełny mineralnej. Materiał ten ma jednak godnego konkurenta – to pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR. Co warto wiedzieć na jej temat?

Gdy poddasze będzie odpowiednio docieplone, wtedy cały dom będzie tańszy w utrzymaniu – dzisiaj, gdy koszty ogrzewania są coraz to wyższe, to przyszłościowa inwestycja.

Na docieplenie poddasza wykorzystuje się obecnie różne materiały. Najbardziej popularny to wełna mineralna, która nazywana jest także wełną skalną. Do dyspozycji mamy jednak jeszcze jeden materiał – to pianka poliuretanowa, która nazywana jest skrótowo pianką PUR.

Jeśli chcemy zdecydować się na takie ocieplenie poddasza Katowice to jedno z wielu miast, gdzie możemy z niego skorzystać. Usługi termoizolacji piankami oferuje tam między innymi firma TGA Izolacje.

Dlaczego ocieplenie poddasza pianką będzie dobrym wyborem? Zapraszamy do zapoznania się z największymi korzyściami, a także z minusami wykorzystania tego materiału.

Ocieplenie poddasza Katowice – czym jest pianka PUR?

Pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Jest to spienione tworzywo sztuczne – poliuretan. Stosowane jest ono powszechnie w meblach wypoczynkowych, do produkcji materaców. Również używane jest w branży termoizolacyjnej.

Pianki wykorzystuje się najczęściej na ocieplanie poddasza, ale możliwe jest także docieplenie innych elementów konstrukcji budynku – stropy, stropodachy, dachy, ściany, fundamenty.

Pianka PUR jest materiałem wyróżniającym się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi – jej współczynnik przewodnictwa (przewodności) cieplnej lambda jest na bardzo niskim poziomie w porównaniu z innymi materiałami. To powoduje, że ocieplanie pianką przynosi bardzo dobre efekty, pozwalając na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku.

Warto też zaznaczyć, że pianka ta ma szereg innych zalet, które powodują, że to atrakcyjna metoda termoizolacyjna w stosunku do popularnej wełny mineralnej.

Ocieplenie poddasza Katowice – natryskowa izolacja pianką PUR

Oprócz bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych pianka poliuretanowa jest bardzo łatwa w aplikacji – to powoduje, że najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na szybkim i sprawnym wykonaniu prac.

Termoizolacja z użyciem pianki najczęściej może być wykonana w ciągu jednego dnia – potem od razu można przystąpić do dalszych prac wykończeniowych.

Pianka to izolacja natryskowa – oznacza to, że pianka termoizolacyjna jest nakładana na nawierzchnię z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które spienia piankę, a następnie natryskuje ją pod ciśnieniem na nawierzchnię. Pianka wyróżnia się przy tym bardzo dobrą przyczepnością do nawierzchni – drewna, płyt OSB, membran, blachy i innych.

Po natrysku pianka zaczyna pęcznieć, dlatego wypełnia skutecznie różne zakamarki, a tym samym pozwala na zminimalizowanie mostków cieplnych. Jest też lekka, więc nie przekłada się na nadmierne obciążenie konstrukcji dachu.

Ocieplenie poddasza Katowice – oddychająca i zdrowa pianka poliuretanowa

Warto też zaznaczyć, że ocieplenie poddasza pianką nie będzie oznaczało braku oddychalności budynku. Pianka jest paroprzepuszczalna, dlatego nie będzie kumulowała w sobie wilgoci.

Także ocieplanie poddasza pianką jest zdrowe – pianka nie stanowi pożywki dla drobnoustrojów, w tym także dla pleśni, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie domowników.

Ocieplenie poddasza Katowice – zamów usługę już teraz!

Jeśli chcemy zdecydować się na ocieplanie poddasza w Katowicach, warto skorzystać z usług firmy TGA Izolacje, która wykonuje także prace izolacyjne w innych miejscowościach na południu kraju, na przykład ocieplenie poddasza Kraków, Bielsko Biała, Opole.

Gdy interesuje Cię ocieplenie poddasza cena Katowice oraz w innych miastach możliwa jest do uzyskania po indywidualnej kalkulacji.