Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Lakiernik Warszawa – czy lakiernik jest niezbędny przy naprawach blacharskich?

Usterki karoserii najczęściej kojarzą nam się z koniecznością wykonania nie tylko prac blacharskich, ale też lakierniczych. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom naprawy lakiernicze przy uszkodzonej blacharce nie zawsze są konieczne!

Wgniecenia po gradobiciu lub spadających kasztanach, szkody parkingowe, ale także większe usterki będące efektem poważnych stłuczek – w tych przypadkach niezbędny będzie dobry blacharz samochodowy oraz lakiernik.

Jeśli usterki nie są jednak bardzo poważne, w takim przypadku nie musimy przygotowywać się na kosztowną i czasochłonną naprawę włączającą także lakierowanie samochodu – alternatywnym rozwiązaniem są naprawy SMART, które cieszą się rosnącą popularnością.

Gdy chcemy zdecydować się na usługi tego rodzaju, możemy skorzystać z nich również w Warszawie. Oferuje je między innymi serwis blacharsko-lakierniczy Lipski – autoryzowany serwis marki Ford – blacharz, lakiernik Warszawa. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie serwisu.

Lakiernik Warszawa – czym są naprawy SMART?

Jeśli podczas stłuczki albo innego zdarzenia doszło do uszkodzenia karoserii, ale lakier samochodowy nie został naruszony, w takim przypadku naprawy typu SMART będą najlepszym rozwiązaniem.

Naprawy tego rodzaju odnoszą się do prac prowadzonych bez potrzeby złożonych prac – demontażu elementów, ich kompleksowego lakierowania, wymiany na nowe.

Największą popularnością cieszy się wyciąganie wgnieceń oraz likwidacja innych uszkodzeń karoserii z wykorzystaniem metody PDR, czyli Paintless Dent Repair. W tym przypadku stosuje się specjalne narzędzia i preparaty, które pozwalają na wyciąganie albo wypychanie wgnieceń – lakiernictwo samochodowe nie jest już wtedy konieczne.

Naprawy typu PDR stosowane są najczęściej przy:

  • uszkodzeniu karoserii przez gradobicie

  • uszkodzeniu karoserii przez spadające kasztany

  • uszkodzeniu karoserii na parkingu – wgniecenia z drzwi, lekkie stłuczki

  • uszkodzeniu karoserii przez akty wandalizmu

Prowadzący naprawy PDR blacharz samochodowy Warszawa czy w innym mieście będzie mógł przeprowadzić je w krótkim czasie – nawet w około godzinę. Dodatkowo, za wyciągnięcie wgniecenia zapłacimy znacznie mniej niż za prace standardowymi metodami.

Warto też wskazać, że naprawy SMART obejmują również lakiernictwo Warszawa to miasto, gdzie także są one dostępne. Lakiernik samochodowy może zaproponować nam wtedy usługę polegającą na naprawie typu SPOT – to lakierowanie miejscowe elementu karoserii, bez jej demontażu.

Wykonujący naprawy SPOT lakiernik samochodowy Warszawa odgranicza wtedy miejsce usterki, na przykład rysy czy odprysku, dobiera idealny kolor lakieru i pokrywa to miejsce z użyciem specjalnego urządzenia wytwarzającego spray. Po naprawie lakier wygląda jak nowy.

Lakiernik Warszawa – ile kosztują naprawy SMART?

Jeśli chcemy zdecydować się na naprawy powypadkowe albo po innych nieszczęśliwych przypadkach z użyciem techniki SMART, nie musimy obawiać się o wysokie wydatki.

Na usługi tego rodzaju blacharz i lakiernik Warszawa cennik mają najczęściej bardzo atrakcyjny. Przykładowo, usuwanie wgnieceń to koszt od 50 do 200 złotych za jedno wgniecenie. Za lakierowanie SPOT zapłacimy około 200-500 złotych.

Dokładne koszty prac można oszacować na miejscu.

Lakiernik Warszawa – gdzie można skorzystać z napraw SMART?

Znalezienie dobrego serwisu wykonującego naprawy typu SMART to teraz żaden problem.

Po wpisaniu o wyszukiwarki internetowej słów typu „lakiernictwo warszawa” czy też „blacharz lakiernik warszawa” możemy natychmiast znaleźć interesujące nas oferty.