Toyota przewróciła się na bok po błędzie 19-latki na Al. Racławickich

Toyota przewróciła się na bok po błędzie 19-latki na Al. Racławickich

FOT. KMP Lublin

Na Al. Racławickich w Lublinie zwykła zmiana pasa skończyła się groźnie wyglądającą kolizją. 19-latka kierująca toyotą nie upewniła się, że manewr jest bezpieczny, najechała na inny samochód, a jej auto przewróciło się na lewy bok. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Lublinie. Jak ustalili policjanci i jak potwierdziło zabezpieczone nagranie, kierująca toyotą podczas zmiany pasa ruchu nie zachowała należytej ostrożności. Doszło do zderzenia z autem jadącym sąsiednim pasem. Peugeot po uderzeniu przemieścił się dalej i najechał na poprzedzającego go forda.

Sam moment wyglądał bardzo poważnie, bo po kontakcie z innym pojazdem toyota straciła stabilność i przewróciła się na lewy bok. Mimo groźnego przebiegu nikt nie został ranny. Policjanci wskazali, że przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności przy zmianie pasa i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

19-letnia kierująca otrzymała mandat karny w kwocie ponad 1000 złotych oraz 10 punktów karnych. To zdarzenie pokazuje, jak jeden nieprzemyślany manewr potrafi w kilka sekund zamienić zwykłą jazdę w niebezpieczną kolizję.

na podstawie: KMP Lublin.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Lublin). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.