Lubelscy policjanci zatrzymali włamywacza ukrywającego się w Holandii
Policjanci z Lublina, znani jako "Łowcy Głów", skutecznie wytropili i zatrzymali poszukiwanego 54-latka, który ukrywał się w Holandii. Mężczyzna został skazany za serię włamań i kradzieży, za co miał odbyć karę 4 lat pozbawienia wolności.
  1. Poszukiwany 54-latek ukrywał się w Holandii.
  2. Był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.
  3. Skazany na 4 lata więzienia za włamania i kradzieże.
  4. Zatrzymany przez holenderską policję dzięki współpracy międzynarodowej.

Mężczyzna, znany ze swojej bogatej przeszłości kryminalnej, działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która w 2018 roku dokonała serii włamań do sklepów i hurtowni na terenie powiatu tomaszowskiego i zamojskiego. Łupem przestępców padały głównie pieniądze oraz elektronarzędzia. Po skazaniu w 2023 roku na 4 lata więzienia, 54-latek postanowił ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, wybierając Holandię jako swoje schronienie.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie, nazywani "Łowcami Głów", podjęli działania mające na celu jego zatrzymanie. Dzięki współpracy z europejską siecią ENFAST, udało się ustalić dokładne miejsce pobytu poszukiwanego. Informacje te zostały przekazane holenderskiej policji, która zatrzymała mężczyznę w jego miejscu pracy.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przetransportowany do Polski, gdzie trafił do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary. O skuteczności działań "Łowców Głów" świadczy fakt, że mimo ukrywania się za granicą, przestępca nie zdołał uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Według nadkomisarza Andrzeja Fijołka, Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, skuteczne działania policji oraz międzynarodowa współpraca są kluczowe w zwalczaniu przestępczości i ściganiu najgroźniejszych przestępców.

Opis filmu: policjant prowadzi zatrzymanego


Policja Lublin