Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty? Jak je kupić?

Waluty cyfrowe, czyli kryptowaluty są obecnie bardzo popularnym sposobem na inwestycję. Jakie z nich są najczęściej kupowane? Gdzie można je nabyć? Oto najważniejsze informacje dla osób, które planują wejście na rynek kryptowalut!

Jakie są najpopularniejsze waluty cyfrowe

Kryptowaluty to obecnie szeroka gama różnorodnych walut cyfrowych. Stale dołączają również do nich nowe. Do najbardziej popularnych kryptowalut tzw. zaliczane są:

  • Bitcoin (BTC) – jest to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, dlatego też Bitcoin jest często uważany za najbezpieczniejszy nośnik wartości i cyfrowe złoto.
  • Ethereum (ETH) – umożliwia rozwój zdecentralizowanych aplikacji (DApps) na swoim blockchainie.
  • Binance Coin (BNB) – pierwotnie stworzony jako token użytkowy dla giełdy, następnie rozszerzył swoje zastosowania i zyskał popularność jako sposób na inwestycję.
  • Ripple (XRP) – celem Ripple jest ułatwianie szybkich i tanich płatności transgranicznych za pośrednictwem swojego protokołu płatności cyfrowych.
  • Litecoin (LTC) – stworzony jako „srebrny Bitcoin”, Litecoin oferuje szybszy czas generowania bloków i inny algorytm.
  • Polkadot (DOT) – waluta opracowana przez dra Gavina Wooda, jednego ze współzałożycieli Ethereum, to sieć wielołańcuchowa zaprojektowana z myślą o interoperacyjności pomiędzy łańcuchami bloków.
  • Chainlink (LINK) – zapewnia zdecentralizowane usługi Oracle, umożliwiając inteligentnym kontraktom w Ethereum łączenie się z danymi ze świata rzeczywistego.

Jak kupować kryptowaluty?

Każdy z nas może stać się właścicielem kryptowalut. W jaki sposób można zakupić tego typu waluty cyfrowe? To nie takie skomplikowane. Przede wszystkim warto się zapoznać z serwisem Cyber Krypto. Aby kupić kryptowaluty, należy wykonać następujące kroki:

1. Wybierz giełdę kryptowalut

Wybierz renomowaną giełdę kryptowalut, która obsługuje określone kryptowaluty, które chcesz kupić. Niektóre popularne giełdy to Coinbase, Binance.

2. Utwórz konto

Zarejestruj konto na wybranej giełdzie, podając wymagane informacje i dokonując niezbędnych procesów weryfikacyjnych.

3. Wpłać środki

Wpłać środki na swoje konto wymiany. Można tego dokonać za pomocą waluty fiducjarnej, czyli tradycyjnej, takiej jak USD, EUR, PLN, lub deponując inne kryptowaluty.

4. Złóż zamówienie

Po zasileniu konta można składać zamówienia kupna wybranych kryptowalut. W tym celu można wybierać pomiędzy zleceniami rynkowymi, co oznacza kupowanie po aktualnej cenie rynkowej, lub zleceniami z limitem, co pozwala na ustalanie konkretnej ceny, po której chce się kupować waluty.

5. Bezpiecznie przechowuj kupione waluty

Po zakupie kryptowalut warto zdecydować się na przeniesienie ich do bezpiecznego portfela kryptowalut w celu długoterminowego przechowywania. W tym celu można zdecydować się na portfele sprzętowe albo portfele programowe.

Jeśli chcesz kupić waluty cyfrowe, zachowaj ostrożność. Zawsze korzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego i sprawdź opinie innych użytkowników przed wybraniem giełdy lub portfela. Warto także pamiętać, że rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą zmiennością, a ceny walut cyfrowych mogą szybko się zmieniać. Podejmuj świadome decyzje i inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić!