W dniu 6 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Lublin gościliśmy grupę stypendystów Programu Lane'a Kirklanda. Działalność urzędu zaprezentował pan Andrzej Wojewódzki, Sekretarza Miasta Lublin oraz przedstawiciele i przedstawicielki Wydziałów i Biur Urzędu Miasta. Stypendyści z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Tadżykistanu przyjechali do Polski na roczne studia doskonalące. Program pomaga stypendystom w adaptacji na nowym miejscu oraz daje szansę poznania kultury i tradycji naszego kraju. Ponadto wspiera rozwój młodych osób, inspirując do działań społecznych i obywatelskich.

W trakcie spotkania w Ratuszu stypendyści  mogli poznać funkcjonowanie Urzędu Miasta Lublin. Tematy spotkania były dostosowane do zawodowych zainteresowań stypendystów.

Gości powitał w Ratuszu pan Andrzej Wojewódzki - Sekretarz Miasta Lublin.

Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Stanowski - Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej, który opowiedział o pracy Biura, następnie głos zabrali przedstawiciele i przedstawicielki poszczególnych wydziałów: pani Natalia Dziwulska z Biura Partycypacji Społecznej, pani Małgorzata Kępa -Mitura - Kierownik Referatu Promocji i Ochrony Zdrowia oraz pani Aneta Ziętek - inspektor w Referacie Przeciwdziałania Uzależnieniom z Wydziału Zdrowia i Profilaktyki, pani Honorata Kępowicz-Olszówka - Kierownik referatu ds. rozwoju oferty turystycznej, Biuro Rozwoju Turystyki, pani Agnieszka Barańska-Szamryk - Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Ds. Miejskich Instytucji Kultury, Rozwoju Kultury i Projektów Kulturalnych, pan Sławomir Skowronek - Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych, pani Iwona Nowakowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Ds. Projektów i Programów Edukacyjnych i pani Marzena Kłało - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Ds. Ekonomicznych oraz pani Monika Artymiak - Dyrektor Biura Obsługi Mieszkańców.

Program Stypendialny im. Lane’a Kirklanda od ponad 20 lat wspiera indywidualny rozwój młodych, ambitnych i aktywnych obywateli państw Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej. Celem Programu jest dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji ustrojowej i integracji z Unią Europejską. Wśród ponad 900 absolwentów Programu są członkowie rządów, parlamentarzyści, menedżerowie dużych międzynarodowych korporacji, kierownicy organów samorządowych i znani działacze społeczni.

Program Kirklanda oferuje stypendia na dwusemestralne studia doskonalące na polskich uczelniach. O stypendium mogą się ubiegać posiadający wyższe wykształcenie młodzi liderzy i eksperci z: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Ukrainy i Uzbekistanu zainteresowani rozwojem demokracji, gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego w swoich krajach i w regionie.

2023_04_06_Kirkland
2023_04_06_Kirkland
2023_04_06_Kirkland
2023_04_06_Kirkland