UM Lublin: Studenci zazielenią Specjalną Strefę Ekonomiczną
Urząd Miasta Lublin we współpracy ze studentami i naukowcami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz przedstawicielami biznesu, w tym przede wszystkim firmą Intrograf-Lublin S.A. pomysłodawcą projektu, pracują nad koncepcją zazielenienia Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin.
W dniu 7 grudnia 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w formie warsztatowej, na którym studenci kierunków Architektura Krajobrazu, Gospodarka Przestrzenna oraz Sztuka Ogrodowa oraz pracownicy dydaktyczni lubelskich uczelni pracowali nad stworzeniem analiz obszaru objętego projektem, w tym analiz funkcjonalno-przestrzennych, komunikacyjnych oraz kompozycyjno-widokowych.
Warsztaty zostały przeprowadzone przez dr inż. Malwinę Michalik-Śnieżek pracownika Katedry Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie we współpracy z dr inż. Agnieszką Kępkowicz (Katedra Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu UP w Lublinie), dr Dagmarą Kociubą (Katedra Gospodarki Przestrzennej UMCS), dr inż. Kamilą Adamczyk-Muchą (Katedra Architektury Krajobrazu UP Lublin) oraz dr inż. Piotrem Szkołutem (Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu KUL).
Zgodnie z założeniami, w projekcie pod uwagę brane będą w szczególności tereny miejskie, przylegające do istniejących ciągów komunikacyjnych. Założeniem projektu jest stworzenie koncepcji zieleni urządzonej, zarówno na potrzeby zlokalizowanych ww. obszarze przedsiębiorstw, jak i przylegających do Strefy obszarów zabudowy mieszkaniowej. Po stworzeniu koncepcji nasadzeń, zgodnie z deklaracją pomysłodawców projektu, jej realizacja zostanie sfinansowana ze środków firm, które zadeklarowały swoje uczestnictwo w przedsięwzięciu. Utworzenie koncepcji nasadzeń przewidziane jest na maj 2023 r., zaś jej realizacja ma zostać zakończona do jesieni 2023 r.
Projekt ma na celu nie tylko poprawę jakości życia mieszkańców tej części miasta oraz pracowników firm zlokalizowanych w SSE Podstrefa Lublin, ale również ukazanie możliwych obszarów współpracy na linii miasto-biznes-uczelnie.
Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/biznes-i-nauka/aktualnosci/studenci-zazielenia-specjalna-strefe-ekonomiczna,1214,791,1.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Anaplan – czym jest i jak wspiera planowanie finansowe oraz biznesowe?

Balony nad Lublinem, teatr i hejnały. Urodzinowy weekend pełen atrakcji

Defilada, sprzęt wojskowy i piknik. Tak będzie wyglądało święto w Lublinie

Lublin słucha tradycji - trzy spotkania, których nie warto przegapić

Wynajem auta na lotnisku Lublin. Praktyczny przewodnik po przylocie

Ślady DNA po sześciu latach doprowadziły policję do podejrzanych o włamanie do cerkwi

2,5 promila na hulajnodze i zderzenie z autem. Mandat wyniósł 3600 zł

Trzy miesiące aresztu za przemoc wobec 82-letniej matki

Pieszy na ekspresówce pod Lublinem. O krok od tragedii

Nowy zakład opiekuńczy w Bełżycach już otwarty. To finał dużej inwestycji

Pieszy wszedł między rozpędzone auta na S-17. Interweniuje policja

76-latek z Ryk odnaleziony w podmokłym terenie. W akcji śmigłowiec i psy

Trzy zakazy prowadzenia i 30 zarzutów. 24-latek znów jeździł autem

29 sierpnia Polacy przećwiczą alarmy, komunikaty i ewakuację
Przydatne dane teleadresowe
- Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie - kontakt, informacje o osadzonych, zatrudnienie
- Lubelskie Linie Autobusowe - kontakt, wynajem autokarów i myjnia w Lublinie
- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie - kontakt, rejestracja, badania
- Centrum Rozwoju i Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lublinie - kontakt, oferta i dostępność
- Parafia Trójcy Świętej w Lublinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie - kontakt i oddziały
