drzwi stalowe

Rynek stolarki okiennej oraz drzwiowej nieustannie się poszerza. Mimo to, słysząc o drzwiach stalowych, nie mamy w głowie pierwszej myśli, kojarzącej się z estetyką i elegancją. Tymczasem, wiele popularnych modeli wykonanych jest właśnie z metalu! Gdzie możemy je zastosować?

Drzwi są niezwykle istotnym elementem każdego domu. Chronią wejścia do niego, ale dzielą też jego wnętrze na poszczególne przestrzenie, gwarantując prywatność, izolując cieplnie oraz dźwiękowo. Co ciekawe, metalowe drzwi mogą sprawdzić się zarówno na zewnątrz domu, jak i w środku. Należy tylko dobrze określić ich rolę.

Dom, który zaprasza już od progu

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane ze stali. Co więcej, wiele niezwykle modnych modeli to właśnie stolarka metalowa. Czasy, gdy były to proste, jednokolorowe projekty, bez właściwie żadnych walorów estetycznych już dawno minęły. Dzisiejsze drzwi stalowe mogą być niezwykle eleganckie i świadczyć o wysokim statusie mieszkańców danego domu. Metal świetnie chroni przed próbą sforsowania. Jest też odporny na działanie ognia.

Niegdyś nie można było mówić o jakiekolwiek izolacji, którą miałyby zapewniać drzwi wykonane ze stali. Dziś jest już zupełnie inaczej. Między wieloma warstwami cienkiej blachy umieszczane jest wypełnienie np. z pianki poliuretanowej. To sprawia, że bardzo dobrze izolują. Nie dopuszczają do wydostawania się ciepła z domu i nie wpuszczają też zimnego powietrza.

Tego typu drzwi dostępne są w wielu wariantach. Są oczywiście, klasyczne proste, ale też modele z dodatkami, wzorami. Ich wybór oraz kolor jest kwestią gustu. Sam metal pokryty jest specjalną powłoką, która chroni go przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi jak np. promienie słoneczne czy deszcz, nie dopuszczając do rdzewienia powierzchni. Tego typu stolarkę również łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy raz, na jakiś czas przetrzeć je szmatką, nasączoną delikatnym detergentem.

Do pomieszczeń gospodarczych

Drzwi stalowe Warszawa świetnie sprawdzą się także w innych częściach domu. Będą idealne jako przejście między garażem a domem. Tu ponownie – ważne są kwestie bezpieczeństwa, a metal świetnie chroni i trudno go sforsować. Tego typu stolarka często zakładana jest również w kotłowniach czy pralniach, gdzie jest zwiększony poziom wilgotności. Drzwi wykonane z drewna, mogłyby w takiej sytuacji zacząć puchnąć, przez co właściciel narażony by był na częstą wymianę.

Drzwi wykonane z metalu mają też różne zabezpieczenia, które klient może dostosować do swoich potrzeb. Do pralni lub kotłowni nie będzie potrzebować przecież certyfikowanych, ryglowanych zamków. Można więc użyć prostych i klasycznych lub w ogóle zrezygnować z zamka.

Przed wyborem stolarki drzwiowej wykonanej z metalu, zwróć uwagę na to, aby była to wysokiej jakości stal. Wszystkie elementy powinny być z niej wykonane. Nie powinno się zakładać metalowych drzwi na drewnianą ościeżnicę.