Śpiworek do łóżeczka – dlaczego i jaki wybrać dla noworodka?

Śpiworek do łóżeczka to gadżet, który warto zakupić dla noworodka. Produkt ten umożliwi rodzicom odpowiednie ułożenie pociechy do snu, a także zadba o swobodę ruchów dziecka. Śpiworek zapewni także utrzymanie właściwej temperatury ciała noworodka. Wszystkie te aspekty sprawią, że dziecko komfortowo prześpi całą noc.

Jakie są bezpieczne warunki snu dla noworodka?

W początkowym okresie rozwoju dzieci wymagają szczególnej uwagi rodziców. Bardzo ważne jest dbanie o noworodka zarówno w trakcie dnia, jak i wtedy, gdy zapada noc. Kładąc małe dziecko do snu, należy zapewnić mu odpowiednie warunki. Podstawowym wymaganiem jest ułożenia dziecka na plecach. Według lekarzy jest to najbezpieczniejsza pozycja.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że noworodek powinien spać na twardym materacu. Zapewni on odpowiednie podparcie kręgosłupa, a w razie samodzielnego obrócenia się na brzuch zapobiegnie zapadaniu się twarzy dziecka. Dzięki temu można będzie uniknąć problemów z oddychaniem.

W kwestii odpowiednich warunków do snu ważna jest także temperatura otoczenia. Dziecko powinno przebywać w pokoju, w którym panuje 18-21°C. Warto jednak pamiętać, że do zapewnienia noworodkowi ciepła nie należy używać kołder czy koców. W takie długie materiały dziecko może się łatwo zaplątać. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie śpiworka do łóżeczka.

Jakie właściwości powinien mieć śpiworek dla noworodka?

Śpiworek dla noworodka powinien przede wszystkim być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Właściwym wyborem są modele z bawełny lub tkanin naturalnych. Korzystanie z takich produktów minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii u wrażliwej skóry niemowlaka. Dobry materiał zadba też o to, aby nie przegrzewać dziecka.

Podczas kupowania śpiworka warto wziąć pod uwagę również jego rozmiar. Zbyt małe modele mogą krępować ruchy dziecka, a za duże będą generować niebezpieczeństwo wpadnięcia pociechy do wnętrza śpiwora. W celu zapewnienia odpowiednich warunków należy wybierać produkty przeznaczone dla konkretnej grup wiekowych.

Dodatkowym kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy kupnie śpiworka, jest jego grubość. Śpiworki – tak samo, jak ubranka – produkowane są z przeznaczeniem do użytku w różnych warunkach. W sklepach z artykułami dla dzieci dostępne są produkty, które sprawdzają się w czasie ciepłych lub zimnych pór roku. W okresie wiosenno-letnim warto wybrać lżejsze śpiworki. Wtedy można kupić dostępne w szerokiej ofercie sklepów wygodne modele bez rękawów.

Po artykuły dla niemowlaków zapraszamy na uszytefanaberie.pl.