Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Czy osoba fizyczna może skorzystać z najmu długoterminowego?

Samochód na firmę, to jedno z najczęściej pojawiających się haseł, kiedy w naszej głowie zaczyna kiełkować idea zakupu nowego samochodu. Wybór odpowiedniej formy finansowania własnego auta musi być dopasowany do naszych możliwości. Ale czy, jeśli nie mamy własnej działalności to jesteśmy skazani na kredyt lub zakup auta za gotówkę? Niekoniecznie. Możemy bowiem również wybrać formułę auta na abonament, która została stworzona również z myślą o osobach fizycznych.

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że samochody w formule wynajmu długoterminowego są dostępne również bez firmy. Powszechne rozeznanie każe sądzić, że z najmu długoterminowego korzystają głównie przedsiębiorstwa. Jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ z takiej formuły może skorzystać każdy, zarówno osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak i osoba prywatna. Różnicą jest jedynie to, że osoba prywatna nie będzie miała możliwości odliczenia podatku VAT, nie zmienia to faktu, iż jest to nadal bardzo korzystna metoda finansowania nowego samochodu.

Jakie są więc plusy wynajmu auta na abonament dla osoby fizycznej? Zacznijmy od tego, że auto, które wybieramy jest fabrycznie nowym samochodem, zwykle dostępnym od ręki. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi unikamy jednorazowego wydatku znacznej sumy pieniędzy czy wieloletniego kredytu na nowe auto. Z drugiej strony jest to jednocześnie ciekawa alternatywa dla zakupu auta używanego, które niejednokrotnie okazuje się skarbonką bez dna. Ceny miesięcznych opłat abonamentowych w Qarsonie zaczynają się już od 599 zł brutto miesięcznie, a dostępny asortyment pozwala znaleźć samochód idealnie dopasowany do potrzeb różnych użytkowników.

Na czym polega i co zawiera opłata miesięczna?

Jeśli nie czujesz potrzeby posiadania tego samego modelu auta przez kilka lat, to wynajem długoterminowy jest usługą dla Ciebie. Zyskujesz elastyczność w ramach, której co roku możesz rozpoczynać przygodę z zupełnie nowym samochodem. Zgodnie z założeniem Samochód po zakończeniu umowy nie może zostać wykupiony przez klienta, jest zwracany do firmy wynajmującej, dzięki czemu klient może korzystać z niskich miesięcznych opłat. Wysokość raty wynika bowiem z utraty wartości samochodu, a nie rzeczywistej wartości pojazdu. Jest to jeden z aspektów, w których wynajem długoterminowy plasuje się przed klasycznym leasingiem, zakończonym wykupem pojazdu.

Opłata abonamentowa to nie tylko gwarancja możliwości korzystania z fabrycznie nowego samochodu, ale również szereg dodatkowych usług. Rejestracja pojazdu, przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne, pakiet 10 tysięcy kilometrów, są wliczone w cenę. W ramach konfiguracji własnej oferty możesz dodatkowo wybrać pakiety, takie jak pakiet szkodowy, większy pakiet kilometrów, ubezpieczenie Qarsona czy opony wielosezonowe. W zależności od potrzeb możesz również skorzystać z opcji dostawy Twojego samochodu pod dom, a każda z tych opłat może być rozłożona na 12 miesięcy i dodana do miesięcznej raty abonamentu, co pozwoli Ci zaplanować roczny budżet pozbawiony niespodzianek.

Jak wynająć samochód na abonament?

Aby móc w pełni korzystać z oferowanej usług auta na abonament, trzeba zacząć od niezbędnych formalności. Każda osoba prywatna, która chce wynająć samochód musi przejść podstawową weryfikację, dokładnie taką jak w przypadku zakupów na raty w sklepie RTV/AGD. Za zgodą klienta sprawdzana jest zdolność płatnicza. To wyjątkowo prosty proces, do którego wystarczą dane z dowodu osobistego oraz rachunku bankowego. Bazując na podstawie umowy o pracę lub zaświadczeniu o wpływach na konto podejmowana jest decyzja o udzieleniu możliwości finansowania abonamentowego. Taka sama procedura dotyczy osób pracujących za granicą - wtedy pod uwagę brane są dokumenty z aktualnego miejsca zatrudnienia.

Co więcej, całą procedurę weryfikacyjną można przeprowadzić w całości online, chwilę po wybraniu modelu auta i pakietu dodatków. Przed procesem weryfikacji warto upewnić się, że wszystkie ewentualne zaległości zostały uregulowane, ponieważ wpis do bazy BIK, BIG czy KRD jest przeszkodą, która uniemożliwia wynajem auta na abonament. Zdolność płatniczą można jednak odzyskać, po spłacie zadłużenia.

Po pozytywnym zakończeniu weryfikacji wraz z dedykowanym doradcą Qarsona należy już tylko uzgodnić miejsce odbioru nowego auta.

Ostatni etap po pozytywnym zakończeniu weryfikacji to wybór miejsca odbioru samochodu. W Qarsonie dostępne są trzy możliwości odbioru, w ramach bezpłatnej usługi auto możesz odebrać w salonie dealera danej marki, wskazanego przez firmę wynajmującą. Jeśli jednak wolisz odebrać auto z innego miejsca, to możesz wybrać odbiór osobisty w punkcie partnerskim lub dostawę na wskazany adres, np. prosto pod dom. Te dwie usługi są płatne i kosztują jednorazowo 360 zł, ale mogą być rozłożone na 12 miesięcy i dodane do miesięcznej raty abonamentowej. Swoje nowe auto na abonament możesz wynająć szybko, prosto i bezpiecznie nie wychodząc z domu.