Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach projektu uchwały dotyczącej przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Projekt zakłada dodanie zapisów dotyczących stypendiów dla młodzieży w związku z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejska Stolica Młodzieży 2023. Konsultacje potrwają do 5 października

– Poddawany pod konsultacje dokument to projekt uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury oraz ich wysokości. Celem przeprowadzenia konsultacji jest poznanie opinii i uzyskanie uwag lubelskiego środowiska kultury w sprawie nowej regulacji dotyczącej stypendiów w dziedzinie kultury – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Opinie, uwagi i propozycje zmian w zapisach projektu uchwały należy składać w formie pisemnej do Wydziału Kultury przy ul. Złotej 2, II piętro, 20-112 Lublin lub poprzez przesłanie formularza w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefonicznie pod numerami 81 466-37-14 i 81 466-37-20.

W Wydziale Kultury odbędą się także dyżury konsultacyjne w następujących terminach:
- 21 września - 5 października w godzinach 11.00-14.00,
- 23 i 30 września (czwartki) w godzinach 15.00-17.00.

Szczegółowe informacje oraz projekt uchwały znajdują się na stronie lublin.eu.