Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Historia firmy liczy prawie sto siedemdziesiąt lat. Timex tak długo pozostaje na szczycie, bo ciągle szuka innowacji. I ma naprawdę przystępne ceny.

Był rok 1950, gdy w amerykańskiej telewizji pojawiła się zaskakująca kampania reklamowa. Najnowszy zegarek poddawano serii „tortur” – wrzucano go między innymi do zmywarki i mieszalnika do farb. Tak w masowej wyobraźni zagościła marka Timex. Jej korzenie sięgają jednak firmy Waterbury, założonej już w roku 1854.

Zegarki męskie Timex mają swój charakter, wynikający z bogatej historii. Okrągła koperta, czytelna tarcza i elementy stylu retro – z tym przede wszystkim kojarzą się produkty firmy. Jej oferta jest jednak bardziej różnorodna. – Do najciekawszych należą zegarki męskie Timex Expedition – mówi ekspert sieci Zegarki Centrum – Mamy tu szeroki wybór designów militarnych. Osobną kategorię stanowią zegarki sportowe męskie Timex. W tej dziedzinie marka także ma sukcesy.

To jeszcze nie koniec kolekcji Timeksa. Znajdziemy w niej także serie inspirowane nurkowaniem i rajdami samochodowymi. W tym artykule opowiemy o najciekawszych modelach. Zaczynamy!

Eleganckie zegarki męskie Timex

Najbardziej ikoniczna seria marki – Waterbury – to nowoczesna klasyka. Mamy tu eleganckie zegarki na skórzanym pasku, jak i te na lśniącej bransolecie stalowej. Ozdobą najnowszych modeli jest otwarte serce. Dzięki otworowi w cyferblacie możemy podziwiać pracę mechanizmu.

Zegarek Timex Marlin

Zegarek Timex Marlin

Fani mody retro powinni się przyjrzeć linii Marlin. Opływowe kształty i skromne zdobienia w stylu art deco uosabiają Amerykę lat 60. Timex złoty męski z serii Marlin będzie fantastycznym uzupełnieniem garnituru. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ten sam model nosić z minimalistycznym swetrem czy samą koszulą.

Zegarek Timex Navi

Zegarek Timex Navi

Casualowe zegarki męskie Timex

Jeśli chodzi o modele przeznaczone na co dzień, designerzy popuścili wodze fantazji. Obok wspomnianych egzemplarzy militarnych mamy także nurki z kolekcji Navi. To modele w grubej, okrągłej kopercie z fluorescencyjnymi kropkami zamiast cyfr.

Taki design naprawdę sprawdza się pod wodą, ale również na lądzie doskonale zdobi nadgarstek. Podobne nurki możemy zobaczyć w filmach o Bondzie. Tajny agent nosi je zarówno do kombinezonu, jak i do garnituru. Czemu nie pójść w jego ślady?

Ciekawą tradycję mają modele inspirowane rajdami samochodowymi. Jednym z nich jest zegarek Timex męski czarny TW2R91000. Mamy tu stoper, który przyda się w różnych sytuacjach – nie tylko podczas rajdu. Poza tym zegarek na efektownej bransolecie stalowej po prostu dobrze wygląda.

Zegarki sportowe męskie Timex

Amerykańska marka już w latach 80. stała się pionierem w dziedzinie nowoczesnych zegarków sportowych. Jej cyfrowe konstrukcje zdobywały uznanie zwycięzców maratonów, jak i tych, którzy ćwiczą tylko rekreacyjnie. Od tamtej pory firma ciągle udoskonala swoje technologie.

Dobrym przykładem jest Marathon – zegarek męski Timex na pasku gumowym. Duża, czytelna tarcza pozwala łatwo obsłużyć wszystkie funkcje: datownik, alarm, chronograf, pamięć okrążeń i strefy czasowe. Te konstrukcje są bardzo przystępne, bo tańsze warianty można znaleźć już za niewiele ponad 100 złotych.

Siła Timeksa

Sekret amerykańskiej marki z pewnością tkwi w charakterystycznym designie. Nad jego rozpoznawalnością pracowano przez dekady. Tradycyjne wzorce są jednak stale dostosowywane do współczesnych gustów. To dlatego marka nie przestaje zaskakiwać.

Duże znaczenie ma także polityka cenowa. Globalna siła marki pozwala jej oferować niezawodną jakość w niskiej cenie. Zegarek Timex po prostu się opłaca.