Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Manicure klasyczny, hybrydowy czy żelowy? Co wybrać?

Malowanie paznokci nigdy wcześniej nie był tak wygodne i proste jak dziś. Tradycyjne lakiery są coraz częściej zastępowane przez hybrydy lub żele przedłużające paznokcie, które twardnieją pod wpływem światła, co znacznie skraca czas przygotowywania manicure’u. Produkty, które jeszcze kilka lat temu były zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych salonów kosmetycznych, w końcu są dostępne w przystępnych cenach, a poradniki publikowane w sieci umożliwiają szybką i skuteczną naukę zdobienia paznokci. Każda z nas musi jednak samodzielnie wybrać zestaw kosmetyków, z których będzie korzystać i rodzaj zabiegu odpowiadający naszym umiejętnościom i potrzebom. Manicure tradycyjny? Hybrydy? A może profesjonalne żele do paznokci? Ten artykuł pomoże podjąć właściwe decyzje i poznać tajemnice różnych metod zdobienia.

Zacznijmy od tego, że wybór odpowiedniego manicure’u to przede wszystkim kwestia tego, na jaką okazję będziemy przygotowywać nasze paznokcie, ile mamy na to czasu i jakie umiejętności posiadamy. Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście wariant klasyczny. W tym przypadku musimy po prostu dokładnie opiłować paznokcie, nadając im symetryczny kształt. Nie można też zapomnieć o usunięciu wystających skórek. Tak przygotowane paznokcie możemy pomalować lakierem, ale w wielu sytuacjach zadbane dłonie pozbawione jakichkolwiek ozdób będą wystarczającym rozwiązaniem.

Zanim sięgniesz po żel przedłużający paznokcie…

Kolejnym rodzajem stylizacji paznokci, którą z łatwością wykonasz w domu, jest manicure hybrydowy. Po zastosowaniu podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak usuwanie skórek lub nadawanie kształtu, pora sięgnąć po lakier. W przypadku hybryd będziesz również potrzebowała specjalnej lampy LED lub UV. To właśnie dzięki niej Twój manicure zostanie utwardzony w ciągu kilku sekund. Manicure hybrydowy ma jeszcze jedną zaletę. Jest on zdecydowanie trwalszy od tego, który wykonuje się za pomocą tradycyjnych produktów, które schną przez kilka minut. Dobrze wykonane hybrydy przetrwają nawet 3 tygodnie!

Profesjonalne żele do paznokci: jak je stosować?

Kolejny poziom wtajemniczenia to profesjonalne żele do paznokci. Wbrew pozorom ich nakładanie wcale nie musi być trudne. Żel przedłużający paznokcie, podobnie jak lakier hybrydowy, zastyga pod wpływem światła LED lub UV. Dzięki temu mamy czas, aby w swoim tempie przygotować manicure. Jak przedłużyć paznokcie żelem na szablonie? To bardzo proste. Żel nakładamy zgodnie z preferencjami dotyczącymi kształtu i długości. Gdy masa zastygnie, usuwamy szablon i rozpoczynamy proces piłowania. Później paznokcie wystarczy już tylko pomalować i utrwalić manicure za pomocą topu.

Ile kosztuje żel do przedłużania paznokci?

Żel do przedłużania paznokci na szablonie wcale nie musi kosztować fortuny. W sieci funkcjonuje wiele sklepów internetowych oferujących produkty wysokiej jakości, które polecają nie tylko domorosłe manicurzystki, ale również profesjonalistki pracujące w salonach kosmetycznych. Ile kosztuje żel do przedłużania paznokci? W sklepach internetowych ceny zaczynają się już od 11 złotych! Żele do przedłużania paznokci są gęste i nie rozlewają się na boki, dzięki czemu pozostają dokładnie tam, gdzie zostały nałożone. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę żele do przedłużania paznokci od Cosmetics Zone. Ich szczególną zaletą jest duże napięcie powierzchniowe, czyli efekt „przyciągania” pędzla, którym nakładamy produkt. Pozwala to lepiej kontrolować wykorzystywaną ilość żelu i precyzyjnie formować kształt paznokci.