Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Catering dietetyczny to nowoczesny sposób na zdrowe żywienie, który doskonale pasuje do stylu życia wielu współczesnych osób. Catering to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie wszystkim osobom, które mają określone problemy zdrowotne i wymagają specjalistycznego żywienia. Sprawdza się on doskonale także wtedy, gdy po prostu chcemy prowadzić zdrowy styl życia, jedząc pyszne i niebanalne potrawy.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to oferta długookresowego żywienia całodziennego. Osoba, która wybierze określony plan żywieniowy każdego dnia otrzyma pod wskazany adres dostawę posiłków na cały dzień. Nie jest to więc żywienie jednorazowe czy okazjonalne, bo jego ideą jest wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych oraz uzyskanie efektów dietetycznych. Tym co wyróżnia catering jest staranny dobór tylko i wyłącznie zdrowych produktów pochodzących z lokalnych gospodarstw ekologicznych. W przypadku diet pudełkowych nie spotyka się dań smażonych na głębokim tłuszczu, przesadnie słodkich czy stworzonych z użyciem produktów konserwowanych. Diety pudełkowe przygotowywane są na świeżo, z użyciem zdrowych metod obróbki termicznej. Warto sprawdzić ofertę, którą posiada

Co wyróżnia catering dietetyczny?

Diety pudełkowe zawsze projektowane są przez doświadczonych dietetyków. Oznacza to, że poszczególne posiłki muszą spełniać założenia wybranej diety, posiadają odpowiednią ilość kalorii i właściwe proporcje składników odżywczych. Dietetyk dba także o to, by posiłki miały stosowną objętość i były urozmaicone. Wiele firm cateringowych zapewnia możliwość bezpłatnych konsultacji z dietetykiem dzięki czemu można zyskać indywidualny program żywieniowy.

Wybór diet jest dzisiaj naprawdę duży. Znaczną grupę klientów stanowią osoby, które pragną schudnąć. To właśnie na nich czekają diety 1200 i 1500 kcal oraz diety sokowe. Wszystko jest zaprojektowane w ten sposób, aby odchudzanie nie wiązało się z wyrzeczeniami czy głodem. Wiele osób, spośród tych, które przetestowały diety odchudzające przekonało się, że można gubić kilogramy jednocześnie jedząc pyszne posiłki. Oprócz tego w ofercie cateringu dietetycznego znajdują się programy dla sportowców, diety dla wegetarian, diety odkwaszające oraz specjalne plany dla osób cierpiących na cukrzycę albo choroby tarczycy. Bardzo dobrym przykładem jest catering dietetyczny ZielonaTerapia.com - sprawdź oferty diet.

Dla kogo catering będzie dobrym wyjściem?

Ofertę cateringu dietetycznego można zaproponować wielu grupom osób. Będą z niej zadowolone osoby zabiegane, którym brakuje czasu na dbanie o zdrowy styl życia. Diety pudełkowe okażą się dużym ułatwieniem dla osób z problemami zdrowotnymi a więc dla tych, które nie mogą spożywać glutenu czy laktozy. Wreszcie catering z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy w kuchni poszukują odmiany. Doświadczeni kucharze zatrudnieni w cateringu dietetycznym potrafią doskonale łączyć smaki z różnych stron świata tworząc w ten sposób niebanalne i jednocześnie zdrowe kompozycje. Dania te są pięknie podane i poza obiadem (który szybko podgrzewamy) nie wymagają żadnych działań, można je szybko spożyć, na przykład po przyjściu z pracy.