Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Czym są białe włamania i jak się od nich uchronić?

Firmy, które świadczą usługi typu awaryjne otwieranie zamków drzwi Warszawa posiadają rozbudowaną wiedzę na temat związany z tak zwanymi białymi włamaniami. Sporo w tym kontekście mówi się o przestarzałych modelach zamków w mieszkaniach, które mogą z łatwością poddać się sprawnemu złodziejowi. Czym są tak zwane „białe włamania” i jak się ich ustrzec?

Białe włamania

Wiele lat temu mówiło się sporo o pladze białych włamań, które miały miejsce w niektórych dzielnicach Warszawy, ale również ten problem pojawiał się w innych, dużych miastach. Jak to wyglądało? Złodziej w trakcie nieobecności właścicieli (zwykle z powodu wyjazdu na święta wielkanocne do rodziny) był w stanie otworzyć zamek bez użycia siły i bez jego uszkodzenia oraz praktycznie bezgłośnie dostać się do mieszkania. W ten sposób ani sąsiad, ani przypadkowy przechodzień nie był w stanie zauważyć tego, że doszło do włamania. Dopiero właściciel po powrocie i otwarciu drzwi do swojego mieszkania orientował się, że został okradziony. To wyjątkowo niebezpieczny proceder, ponieważ w trakcie włamania siłowego ktoś jest w stanie zauważyć, że coś jest nie tak i wezwać policję, w przypadku tak zwanych „białych włamań” złodziej wykorzystuje słabe punkty zabezpieczeń i bez większych problemów je pokonać dysponując odpowiednimi wytrychami.

Jak uniknąć białego włamania?

Problem związany z białymi włamaniami dotyczy tylko niektórych zamków. Gdy wybuchła afera związana z białymi włamaniami okazało się, że złodzieje byli w stanie sforsować zamki, które do tej pory uznawano za synonim bezpieczeństwa. Zamki marki Dierre Warszawa były bardzo często polecane jako wyjątkowo niezawodne i świetnie chroniące przed wszelkimi sposobami ich sforsowania. Dzisiaj już wiadomo, że mogą nie gwarantować w pełni bezpieczeństwa i firmy zajmujące się awaryjnym otwieraniem zamków sugerują ich wymianę na znacznie nowocześniejsze rozwiązania. Tego typu usługa wcale nie musi dużo kosztować, a może uniknąć problemu z białym włamaniem.

Jakie więc zamki są teraz najbezpieczniejsze? Tego typu kwestię warto skonsultować ze specjalistą przy wyborze konkretnego modelu, ale dobrze wiedzieć na początek, że marki takie jak Gerda, IKON oraz Keso są polecanymi rozwiązaniami pod względem wysokiego bezpieczeństwa i dużej trwałości. Pod tym względem warto porównać certyfikaty, które przez lata zdobywają producenci zamków, co potwierdza to, że są to rozwiązania korzystające z najwyższych standardów konstrukcyjnych. Jeśli nie masz pewności czy zamki zastosowane w mieszkaniu są bezpieczne to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonsultować tą kwestię ze specjalistą.