Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków staje się coraz popularniejszy. Jeszcze kiedyś podłączenie do kanalizacji było spełnieniem marzeń i brakiem problemów ze ściekami. Dzisiaj, przy stale rosnących cenach związanych z wodą i ściekami wielu Polaków zaczyna szukać oszczędności właśnie w tym aspekcie. Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków to gwarancja zwrotu kosztów w dłuższej perspektywie czasu. Pod warunkiem, że kupimy profesjonalny sprzęt i zatrudnimy doświadczoną ekipę do właściwego montażu urządzeń. Jeśli więc szukasz rzetelnej firmy to sprawdź ofertę firmy FRUKKO. Firma działa na rynku już ponad 10 lat oferując swoim klientom wysokiej klasy urządzenia do oczyszczania ścieków. Wśród urządzeń popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie drenażowe oraz tunelowe, co warto o nich wiedzieć i co wybrać?

Oczyszczalnia drenażowa

Ten rodzaj oczyszczalni bazuje na dobrze znanych i stale wykorzystywanych rozwiązaniach. Do tego jest to jedno z najtańszych rozwiązań przy oczyszczaniu przydomowym. Sposób działania oczyszczalni drenażowej nie należy do skomplikowanych – ścieki trafiają do osadnika gnilnego, gdzie następuje pierwszy etap czyszczenia, aby następnie trafić do specjalnie przygotowanego poletka filtracyjnego po przepłynięciu przez drenaż rozsączający. Z uwagi na mały poziom skompilowania dość często ten rodzaj oczyszczalni jest wybierany do montażu samodzielnego, bez specjalistycznej ekipy. Oczyszczalnie drenażową powinniśmy rozważyć w przypadku, gdy dysponujemy dużym obszarem na własnej działce i nie chcemy dużo wydawać na zakup przydomowej oczyszczalni.

Oczyszczalnia tunelowa

Oczyszczania tunelowa to nowoczesne rozwiązanie, które ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Z tego też względu coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Pomimo tego, że cena zakupu oraz montażu jest większa od oczyszczalni drenażowych, to jest to rozwiązanie pozwala na zmniejszone koszty związane z eksploatacją. Technologia oczyszczania tunelowego jest taka sama jak w systemie drenażowym. Zasadnicza różnica polega na tym, że tunele nie zajmują tak wiele miejsca jak drenaż, a tym samym są tak samo efektywne.

Dużą zaletą tego typu rozwiązań w porównaniu do oczyszczalni drenażowych jest to, że można je zamontować nawet na mało powierzchniowych działkach.

Oczyszczalnia tunelowa czy drenażowa?