cena wiązarów dachowych Gdańsk

Więźba dachowa odgrywa dla całości budynku niezwykle ważną rolę. Ta prefabrykowana to wiązary kratowe, które wybierane są coraz częściej, przede wszystkim ze względu na swoją cenę, na wysoką jakość, wytrzymałość, a o tego również i oszczędność czasu. Wiązary przywożone są na plac, budowy, tam składane i bezpośrednio montowane. W przypadku inwestycji, która ma być opłacalna i warta wyboru, z pewnością ta opcja okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Wiązary kratowe - doskonały wybór dla każdego

Więźba dachowa wykonywana jest przez firmę ciesielską na placu budowy. Sprowadza się tam odpowiednie drewno z tartaku, a następnie tworzy się konkretne rozwiązania. W tym przypadku jednak, kosztuje to sporo czasu, a do tego jest bardzo trudnym, wymagającym fizycznej pracy rozwiązaniem. Poszukując więc doskonałej alternatywy, która spełniałaby swoje zadania, jednocześnie będąc łatwiejszą w wykonaniu, tańszą opcją - wiązary kratowe www.wiazary-kratowe.pl/wiazary-dachowe-gdansk stanowią tutaj idealny wybór. Te prefabrykowane elementy składają się z mniejszych fragmentów, które składane są razem w jedną całość. To, co wyróżnia ten rodzaj produktu, to szybkość, precyzja i łatwość działania. Gotowe rzeczy przyjeżdżają już na plac budowy i od razu są one gotowe do montażu. W Skandynawii taka opcja okazała się być na tyle fenomenalna, że całkowicie zawładnęła rynkiem i pozwoliła tradycyjnym rozwiązaniom wyjść z obiegu. W Polsce jeszcze nie wszyscy na takie rozwiązanie się decydują, ale ilość klientów zainteresowanych prefabrykowaną więźbą dachową, wciąż wzrasta.

Drewniane wiązary kratowe - najlepszy wybór

Rynek ma nam do zaoferowania trzy rodzaje wiązar kratowych - stalowe, żelbetowe i drewniane. Te trzecie cieszą się największą popularnością przede wszystkim z racji tego, że drewno dostępne jest w stosunkowo niskiej cenie, jest ono uniwersalne, a do tego daje duże możliwości jego wykorzystywania. Kluczowe znaczenie ma tutaj jedynie rodzaj drewna i odpowiedni jego wybór. To musi być wysuszone na poziomie wilgotności maksymalnie do 15 - 18%. Musi być ono wytrzymałe na rozciąganie, jak również i na ściskanie, a do tego i odporne na wszelką możliwą pleśń, na występowanie insektów, czy na rozwój grzybów.

Jaki rodzaj drewna wykorzystuje się do tworzenia wiązarów kratowych?

Aby wiązary kratowe mogły spełniać swoje zadania, musimy wybrać tutaj jak najlepszy rodzaj drewna, Które więc okaże się być tym najlepszym? Może to być zwykła sosna, może to być świerkowa tarcica wysokiej klasy. Istotne znaczenie ma także i impregnacja, tak, aby można było zabezpieczyć w odpowiedni sposób materiał, wzmocnić go przed działaniem ognia, a do tego i zabezpieczyć przed czynnikami biologicznymi. Istotne znaczenie ma to, aby posiadały one niezbędny znak CE, który to jest zgodny z unijnymi dyrektywami.

Wiązary kratowe - wykorzystanie w budownictwie

Największą zaletą wiązar kratowych drewnianych jest to, że można zastosować je niemal wszędzie. Mogą stanowić one doskonałą opcję do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, ale mogą być również i dobre dla budownictwa przemysłowego. Zaawansowana technologia produkcji pozwala nam tworzyć tak naprawdę wszystko, w pełni spełniając potrzeby, oczekiwania i wymagania każdego niemal inwestora. W sposób szczególny są one wybierane dla budownictwa mieszkaniowego, przeważnie przy konstrukcjach posiadających dwuspadowy dach z nieużywanym poddaszem, a także i przy obiektach gospodarczych oraz przy dachach wielopołaciowych. Jeśli zastosuje się odpowiednie konstrukcje, wówczas można i stworzyć wiązary kratowe www.wiazary-kratowe.pl/wiazary-kratowe-projektowanie także dla poddaszy użytkowych. To doskonała propozycja dla wszystkich obiektów rolniczych, dla usługowych, jak również przemysłowych i sportowych. Bez problemu więc powstanie doskonałej jakości więźba dla hali sportowej, dla hali produkcyjnej, dla dużego marketu, dla stajni czy każdego innego, tego typu obiektu.

Wiązary kratowe - szybkość pracy to priorytet

Bardzo wielu inwestorom zależy przede wszystkim na szybkości wykonywanej pracy. Ze względu bowiem na to, że ,,gonią” ich terminy, poszukują rozwiązań, które pozwoliłyby im ten czas zaoszczędzić. Wiązary kratowe to idealny wybór, jeśli w grę wchodzi więźba dachowa, w tym przypadku prefabrykowana. Ich uniwersalizm sprawia, że można zastosować je zarówno do lekkiej konstrukcji, jak również i do tej ciężkiej. Kratownice drewniane stanowią doskonały wybór, bo zamontować można je w znacznie ograniczonym czasie, wykonując te prace bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne.

Czy wiązary kratowe to droga inwestycja?

Z pewnością jest tańsza, niż tradycyjna więźba dachowa. Dzięki nim można zyskać naprawdę spore oszczędności dla portfela. W sposób szczególny jest to zauważalne w dachach dwuspadowych, nieco mniej w tych czterospadowych. Oczywiście nie ma jednej, konkretnej kwoty, jaką za takie rozwiązanie należy zapłacić, gdyż wszystko zależy od skomplikowania dachu, a także wyboru materiału czy współpracy z konkretną firmą. Wiadomo, że im dach bardziej wymagający, tym cena będzie wyższa. Im lepszy materiał, tym większą trzeba zapłacić za niego sumę. Na pewno jednak cena wiązarów kratowych jest w stanie spełnić oczekiwania wszystkich klientów.