hale namiotowe łukowe zachodniopomorskie

Hale łukowe, zwane obiektami typu C to samonośne, prefabrykowane obiekty, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem na rynku. Od kilku już lat wybierane są one jako doskonała alternatywa dla zwykłych obiektów budowanych metodą tradycyjną. Ich cechą charakterystyczną są pionowe, boczne ściany, jak również i łukowy dach. Są solidnymi, mocnymi konstrukcjami, które są w stanie spełnić potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klienteli.

Wykorzystanie hal łukowych

Budowa konkretnego obiektu sprawdza się doskonale w odpowiednim zastosowaniu. Wiadomo bowiem, iż zupełnie inaczej będzie wyglądał dom, inaczej garaż, a jeszcze inaczej miejsce produkcji. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na szereg, jakże istotnych elementów, tak, aby w konsekwencji wybrać to, co okaże się być najlepsze, najbardziej sprawdzone. Hale łukowe www.nowhal.pl/hale-namiotowe-kujawsko-pomorskie stanowią doskonałe rozwiązanie w przemyśle i w rolnictwie. Można dzięki nim zrobić duże hale magazynowe lub hale produkcyjne, można postawić warsztaty, garaże czy małe hangary. Takie obiekty mogą stanowić zarówno niewielką przestrzeń, jak również i ogromny obiekt, w pełni spełniający normy i wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Stawianie ścian w halach łukowych

Aby hala łukowa mogła powstać, niezbędna jest odpowiednia, bezpieczna konstrukcja, jak również i zastosowanie wszelkich elementów dodatkowych dla danego obiektu. Kluczowe, najważniejsze znaczenie mają z całą pewnością ściany. W klasycznym, standardowym wydaniu, występują samonośne ściany szczytowe z odpowiedniej blachy konstrukcyjnej, które to wykonane są z paneli trapezowych, połączonych śrubami. Klient, w zależności od kwoty, jaką może na taką halę przeznaczyć, ma do wyboru systemowe rozwiązanie lub walcowane. Pierwsze jest droższe i bardziej solidne, drugie tańsze, ale wymaga zastosowania dodatkowej konstrukcji wsporczej z kształtownika stalowego. Całość może zostać ocieplona, jeśli tego właśnie życzy sobie sam klient.

Zastosowanie bram systemowych

Postawienie odpowiedniej hali to jedno, ale zastosowanie w niej konkretnych elementów, to drugi, jakże ważny element całej inwestycji. Niezbędne są z całą pewnością bramy systemowe, jakie takie hale łukowe mogą mieć zastosowane. Tutaj wybiera się bramy rozsuwane, które mogą być dwu lub sześcioskrzydłowe. Są one częścią danego systemu. Wykonuje się je z zimnogiętych profili ocynkowanych ogniowo, pokrytymi panelami z blachy alucynkowej. Rynek oferuje bramy różnych producentów, zarówno tych polskich, jak również i zagranicznych. W zależności od typu bramy, a także materiału z jakiego jest wykonana i zastosowania w konkretnym obiekcie, cena zawsze dobierana jest indywidualnie do każdej inwestycji.

Elementy dodatkowe w halach łukowych

Samo postawienie ściany i zamontowanie dachu to jedno, ale w takich halach łukowych niezwykle duże znaczenie mają elementy dodatkowe. Co więc stanowi ważną kwestię? Na pewno kluczowe znaczenie mają doświetla w łukach, wentylatory turbinowe, jak również i konektory montażowe łuków. Pierwsze kompozytowe doświetla, zawsze montowane są w łukach i muszą mieć one taki kształt, jak panele łukowe, dopasowując się w pełni do krzywizny łuku hali. Następny element, to turbinowy wentylator grawitacyjny, który to utrzymuje stałą wymianę powietrza w hali, jednocześnie zapobiegając między innymi niekontrolowanej kondensacji pary wodnej, która mogłaby okazać się bardzo niebezpieczna w skutkach. I trzecim z elementów jest konektor montażowy, który daje możliwość montażu łuku na dowolnej powierzchni.

Ocieplenie hal łukowych

Bardzo wielu klientów decyduje się na ocieplenie hali, tak, aby móc zapewnić osobom w jej wnętrzu odpowiednie warunki pracy, jednocześnie pozwalając przy tym zaoszczędzić pieniądze na ogrzewanie. Jak więc takie hale łukowe www.nowhal.pl/hale-magazynowe-namiotowe powinny być ocieplone, by spełniały w tej kwestii swoje zadania? Najprostszym z dostępnych na rynku rozwiązań dla hal łukowych jednopowłokowych jest zastosowanie warstwy izolacji, którą można stworzyć i na zewnątrz budynku i od wewnątrz. W tym celu idealnie sprawdza się pianka poliuretanowa. W każdym przypadku ocieplenie może wyglądać inaczej, w zależności od tego, czego oczekuje klient. Dopasowanie grubości izolacji to podstawa. Do tego ognioodporność i zapewnienie stosownych parametrów akustycznych, to kolejne, jakże ważne kwestie, a to wszystko przy spełnieniu wymogów określonych przez inwestora. A co w przypadku hal dwupowłokowych? Takie posiadają zewnętrzną, jak również i wewnętrzną część łuku, które to tworzą prefabrykowane panele, między którymi stosuje się odpowiednie ocieplenie w postaci wełny mineralnej. Co więcej, takie panele dodatkowo rozpraszają i pochłaniają fale akustyczne, tym samym poprawiając komfort akustyczny danej hali. Istotne znaczenie ma tutaj dokładność i precyzja, tak, aby nie doszło do powstania mostków termicznych i do zawilgocenia materiału izolacyjnego.

Hale tworzone na indywidualne zamówienie klientów

Hale łukowe nie są gotowymi rozwiązaniami, które można zakupić niczym produkty na sklepowych półkach. Tutaj wszystko tworzone jest na indywidualne zamówienie wszystkich zamawiających. Każdy klient sam określa oczekiwania i potrzeby, a dana firma realizuje konkretną inwestycję, zgodnie z zaakceptowanym przez klienta projektem. Wykreowanie budowli według własnych wizji jest możliwe. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią firmę, która takie hale stawia, a z pewnością wykona ona swoją pracę zgodnie z wytycznymi, na jakich zależy klientowi.