Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Podstawowe elementy każdej diety

Odchudzanie dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. Stosowanie się do restrykcyjnej diety, regularne ćwiczenia, nawadnianie organizmu i sporo wyrzeczeń. Nic więc dziwnego, że wciąż poszukiwane są sposoby, które pozwalają odchudzić się bez uciążliwych problemów, zobacz tutaj w jaki sposób można podejść do odchudzania, aby szybko się nie zniechęcić. O czym jednak należy pamiętać w trakcie diety, niezależnie od tego jak bardzo jest ona restrykcyjna?

Pij wodę

To bardzo uniwersalna rada i sprawdza się również w przypadku, gdy nie jesteś na żadnej diecie. Aby nawodnić organizm potrzeba wypić co najmniej 2 litry różnego rodzaju płynów w ciągu dnia. Nie każdemu odpowiada typowy smak wody, więc można to urozmaicić pijąc herbatę czarną, zieloną, owocową lub ziołową. Ważne jest również to, aby raczej nie stosować cukru jako dodatku. Ciekawą praktyką jest również to, aby wypić wodę tuż po tym jak poczujemy się głodni, w ten sposób zniwelujemy w pewnym stopniu chęć nadmiernego jedzenia, a w momencie w którym sięgniemy po obiad, kolację lub śniadanie, wtedy zjemy tego po prostu mniej. Należy też uważać na różnego rodzaju słodkie napoje, w tym soki owocowe. Mimo tego, że są zdrowe, to jednak zawierają dużą ilość kalorii, więc należy uważać, aby nie przesadzić z ich ilością. Konieczne jest też całkowite zrezygnowanie z alkoholu, bo to kolejne kalorie, które będzie ciężko spalić. Można pozwolić sobie na czerwone wino, które stanowi bazę dla przeciwutleniaczy.

Wysypiaj się dobrze

Warto pamiętać, że metabolizm organizmu podczas snu jest spowolniony, a tym samym spalanie kalorii jest wolniejsze. Mimo to sen powinien być wystarczająco długi i relaksujący, aby pozwolić na regenerację organizmu i prawidłowe funkcjonowanie systemu odpornościowego. W przypadku zaniedbania tego aspektu można łatwo popaść w depresję, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo restrykcyjną dietą. Wielu ekspertów podkreśla to, że sen powinien stać się istotnym elementem, który pozwoli wprowadzić organizm w stan równowagi. W wielu programach dietetycznych podkreśla się wagę jaką stanowi sen. Dzięki temu, że śpimy wystarczająco długo, mniej czasu jesteśmy „na nogach”, a tym samym rzadziej sięgamy po przekąski i innego rodzaju jedzenie.

Prowadź dziennik tego co jesz

Ciekawą opcją jest prowadzenie zeszytu w którym będziemy zapisywać to co jemy. Pozwala to lepiej zapamiętać i zaplanować przyszłe posiłki. W dobie smartfonów istnieje wiele aplikacji, które robią to za nas. Warto poszukać tych, które mogą robić to automatycznie, na przykład poprzez skanowanie kodów kreskowych. Dla tradycjonalistów pozostaje typowy zeszyt i długopis. Wbrew pozorom takie rozwiązanie pozwala na lepszą kontrolę naszego jadłospisu.