Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Kierujący samochodem renault megane na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z renault clio kierowanym prze 59-letnią mieszkankę gminy Jastków. W wyniku zdarzenia oba pojazdy dachowały. 46-latek siedzący za kierownicą renault megane w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu, a na swoim koncie prawomocny zakaz kierowania pojazdami. Dziś usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 17 w miejscowości Panieńszczyzna. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym renault clio. W skutek zderzenia oba pojazdy dachowały. Kierująca renault clio trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

Jak się okazało, 46-letni mieszkaniec gminy Jastków wsiadł za kierownicę swojego auta w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązywania zakazu sądowego kierowania pojazdami mechanicznym. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

46-latek noc spędził w policyjnej celi. Rano usłyszał dwa zarzuty. Został doprowadzony do prokuratury, celem wystąpienia do sądu o tymczasowy areszt.

Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KG