Policjanci z grupy „SPEED” ustalili i zatrzymali 45-latka z gm. Konopnica. Mężczyzna w połowie października nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało 45-latek ma cofnięte uprawnienia oraz dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz musi liczyć się z zarzutami oraz karą nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie października. Na ulicy Willowej do kontroli drogowej z powodu wykroczenia nie zatrzymał się kierowca osobowego jeepa. Mężczyzna pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez parol ruchu drogowego zaczął uciekać. Jak się okazało zamontowane na pojeździe tablice rejestracyjne nie należały do tego samochodu.

Policjanci z grupy „SPEED” wspólnie z kryminalnymi ustalili dane personalne kierowcy. Był to 45-letni mieszkaniec gminy Konopnica. Jak się okazało mężczyzna decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia oraz posiada dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Wczoraj został zatrzymany.

Teraz 45-latek musi liczyć się z kilkoma zarzutami. Odpowiadał będzie m.in. za jazdę pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz decyzji o cofnięciu uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Grozić mu może kara nawet do 5 lat więzienia.

K.G.