Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

O tym, że kontakty sąsiedzkie mogą być trudne i często przysparzają wielu kłopotów wiemy wszyscy. Z problemem tej natury zetknęło się starsze małżeństwo z Lublina. Mieszkańcy bloku na lubelskich Bronowicach poprosili o pomoc dzielnicowego. Funkcjonariusz z komisariatu VI z zaangażowaniem podjął się próby rozwiązania konfliktu sąsiedzkiego. Dziś małżeństwo dziękuje asp. szt. Mirosławowi Witek.

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Codzienna służba policjanta rewiru dzielnicowych oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw. Ich przekrojowość i interdyscyplinarność sprawia, że dzielnicowy to policjant, posiadający wiedzę z wielu dziedzin. Zajmuje się on najczęściej problemami mieszkańców swojego rewiru. Często pełni rolę mediatora w różnego rodzaju konfliktach społecznych, gdzie musi wykazać się odpowiednim poziomem empatii, tłumacząc stronom właściwe stanowisko.

Właśnie przed takim zadaniem stanął ostatnio dzielnicowy z komisariatu VI Policji w Lublinie. Asp. szt. Mirosław Witek został poproszony o interwencję przez starsze małżeństwo z dzielnicy Bronowice. Mieszkańcy informowali, że mają problem ze swoim sąsiadem, który im dokuczał i utrudniał codzienne funkcjonowanie. Policjant podejmując czynności w tej sprawie próbował rozwiązać konflikt między sąsiadami. Jak się okazało spotkania i rozmowy z sąsiadami przyniosły efekty i interwencja okazała się skuteczna.

Dziś starsze małżeństwo dziękuje policjantowi.

KG