Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Samozamykacze – gdzie kupić?

Samozamykacze są bardzo przydatnym i sprawdzonym rozwiązaniem jeśli chodzi wyposażenie drzwi wewnątrz bądź też na zewnątrz budynków, które są stosunkowo często odwiedzane. Takimi budynkami są zazwyczaj różnego rodzaju urzędy, szpitale, ośrodki zdrowia, zakłady pracy a także lokale usługowe jak sklepy czy restauracje lub kawiarnie. Natłok „przewijających się” ludzi skłania zarządców takich budynków do szukania coraz nowszych zastosowań, które usprawnią działanie nawet najbardziej prymitywnych i prostych w użyciu rzeczy jak drzwi. Jeżeli chodzi o samozamykacze sklepstacjonarny idealnie nada się do zakupienia w nim dobrej jakości urządzenia. Sklepy internetowe również postanowiły wzbogacić swoją ofertę o coraz popularniejsze domykacze w przystępnych cenach.

Co wyróżnia samozamykacze?

Samozamykacz, lub też domykacz do drzwi, jest urządzeniem, którego podstawowym, ale jakże ważnym zadaniem jest samoczynne zamykanie drzwi zaraz po ich otwarciu. Schemat działania wydaje się nieskomplikowany, ponieważ w rzeczywistości taki jest. Samozamykacz do drzwi kryje w sobie prosty mechanizm, którego głównym składnikiem jest sprężyna. Cała „filozofia” polega na kumulowaniu energii mechanicznej w sprężynie w czasie otwierania drzwi, która w momencie puszczenia drzwi zostaje uwolniona. W wyniku tego drzwi powracają do swojego pierwotnego stanu z prędkością, która możemy kontrolować w przypadku niektórych modeli samozamykaczy.

Gdzie stosować samozamykacze?

Samozamykające się drzwi co raz częściej stosuje się jako swojego rodzaju barierę przed intruzami, których obecności sobie nie życzymy bądź też jest to niezgodne z polityką danej firmy czy placówki społecznej. Samozamykacz z blokadą to idealne rozwiązanie dla miejsc, które wymagają ciągłego nadzoru i monitorowania. Ułatwia to pracę nie tylko pracownikom, ale również osobom odpowiedzialnym za ochronę i poprawne funkcjonowanie systemu zabezpieczającego.

Najnowsze modele samozamykaczy posiadają również możliwość kontrolowania kąta, pod którym chcemy zostawić otwarte drzwi. Jest to niezwykle przydatne w budynkach, gdzie następuje ciągłość wymiany towarów i nie chcemy za każdym razem otwierać i zamykać drzwi.

Montaż samozamykaczy sprawdzi się również do utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, które są ogrzewane lub klimatyzowane. Niedomknięcie drzwi powoduje zaburzenie bilansu między temperaturą wewnątrz i na zewnątrz budynku. Pozwala nam to na zaoszczędzenie kilku groszy na rachunkach za prąd czy ogrzewanie.

Rodzaje samozamykaczy

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów samozamykaczy, dlatego też posiadamy niezliczenie wiele możliwości, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Jeżeli posiadamy drzwi jednoskrzydłowe, możemy zastosować domykacz drzwi z ramieniem nożycowym bądź też z szyną ślizgową. Pierwszy rodzaj nie sprawdzi się w przypadku drzwi dwuskrzydłowych, do których zaleca się montaż szyny ślizgowej. Możemy również wybrać, na której części drzwi chcemy zamontować cały mechanizm. Do wyboru są samozamykacze górne i podłogowe. Samozamykacz podłogowy będzie idealny dla drzwi przeszklonych lub wykonanych z całości z takiego tworzywa, ponieważ będzie wyglądał bardziej estetycznie i nie będzie zwracał na siebie uwagi.

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego automatycznego zamykacza jest tworzywo, z jakiego wykonane zostały drzwi. Nieumiejętnie dobranie urządzenia do danych parametrów może spowodować niepotrzebne szkody, w wyniku których poniesiemy „nadprogramowe” koszty.