Test ósmoklasisty kończący szkołę podstawową to test, który ma szczególne znaczenie dla każdego ucznia. To właśnie na podstawie jego wyników można następnie wybrać szkołę średnią. Aby dostać się do tej najlepszej, warto wcześniej przygotować się do egzaminu. Jak to zrobić? Najlepiej postawić na specjalne kursy przygotowawcze!

Co prawda test ósmoklasisty nie posiada minimum punktów, które należy zdobyć, dlatego też zalicza go każdy, kto do niego przystąpi, niemniej jednak wynik ma znaczenie dla przyszłości ucznia. Dobrze napisany egzamin ósmoklasisty pomaga w dostaniu się do wymarzonej szkoły, na przykład renomowanego liceum czy obleganego technikum.

Właśnie dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na wsparcie swoich pociech i wybiera dla nich dodatkowe kursy przygotowawcze, które pomagają w nauce do egzaminu.

Obecnie egzaminy tego rodzaju organizowane są przez wiele prywatnych placówek, na przykład w Warszawie prowadzi je szkoła Pitagoras.

Co warto wiedzieć o kursach przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Test ósmoklasisty – co oferują kursy przygotowawcze do egzaminu?

Aby przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty było kompleksowe, kursy obejmują szeroką gamę materiału, który pojawia się od klas I do VIII szkoły podstawowej.

Podczas kursów uczniowie mogą powtórzyć posiadane już informacje, uzupełnić luki w wiedzy, a także mogą ugruntować posiadane już informacje, aby napisanie testu było jeszcze łatwiejsze.

Kurs najczęściej przygotowuje na:

  • test ósmoklasisty polski
  • test ósmoklasisty matematyka
  • test ósmoklasisty angielski

Wiele szkół oferuje także kursy na różnych poziomach zaawansowania – podział na różne poziomy pozwala na dopasowanie do możliwości i potrzeb uczniów, czyli nie pojawia się sytuacja, gdy uczniowie odbiegają od siebie poziomem wiedzy.

Test ósmoklasisty – rodzaje kursów do wyboru:

  • kursy roczne– najczęściej rozpoczynają się pod koniec września albo na początku października, na ogół obejmują jedno spotkanie w tygodniu
  • kursy feryjne – mają miejsce podczas ferii zimowych, spotkania odbywają się kilka godzin pod rząd
  • kursy intensywne – odbywają się w ostatnim semestrze, przeważnie obejmują kilka spotkań na tydzień

Dokładne informacje o tym, jaką liczbę spotkań obejmuje dany kurs, można znaleźć na stronach internetowych organizatorów.

Warto przy tym zaznaczyć, że kursy są mniej komfortowe niż korepetycje, niemniej jednak są korzystniejsze pod kątem cenowym, a także wielu uczniom pomagają w zdobyciu wiedzy w jeszcze skuteczniejszy sposób – stosuje się wtedy aktywizujące metody nauczania, dzięki czemu wiedza lepiej zapada w pamięć.

Test ósmoklasisty – jak przebiega kurs?

Specjalne kursy dla ósmoklasistów najczęściej przypominają zajęcia szkolne, niemniej jednak nauczyciel pracuje wtedy w mniejszej grupie – to powoduje, że uczniowie mogą łatwiej przyswoić sobie informacje.

Podczas zajęć stosuje się sprawdzone metody nauczania, które powodują, że test do liceum można zdać bez problemów!

W trakcie spotkań nauczyciel przekazuje uczniom teorię „w pigułce”, a także wykonuje z nimi ćwiczenia, testy, odbywa się praca z arkuszami, a także dostępne są prace domowe dla chętnych. Często szkoły udostępniają też materiały on-line, na przykład można napisać test ósmoklasisty on-line. Dodatkowo, na koniec zajęć najczęściej pisze się test ósmoklasisty próbny, który pozwala na sprawdzenie efektów.

Test ósmoklasisty – ile kosztują kursy przygotowawcze?

Za kursy przygotowawcze dla ósmoklasistów zapłacimy od około 1000 złotych do 1400 złotych za kursy roczne. Kursy feryjne i intensywne, które obejmują mniejszą liczbę zajęć, to koszt od około 500 do 800 złotych.

Wobec tego jest to korzystna cenowo propozycja – za korepetycje w Warszawie trzeba będzie zapłacić znacznie więcej, ponieważ jedno spotkanie to koszt nawet około 50-70 złotych!

Test ósmoklasisty z najlepszym wynikiem? Wybierz kurs przygotowawczy