Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Implanty zębów na Żoliborzu – jak przebiega ich wszczepianie?

Warszawska implantologia to szereg nowoczesnych rozwiązań i najskuteczniejsze metody przywracania piękna uśmiechu. Niezależnie od tego, jakie luki w uzębieniu posiadasz, masz możliwość wszczepienia implantu, dzięki któremu Twoje zęby znowu będą estetyczne, a uśmiech zdrowy i piękny. Jak wszczepiane są implanty zębów na Żoliborzu i czy jest to proces skomplikowany, którego należy się obawiać? Sprawdźmy!

Implanty zębów na Żoliborzu – krok po kroku

Na samym wstępnie zaznaczymy bardzo wyraźnie - wstawianie zębów nie jest procesem skomplikowanym, a wynika to z jednej strony z fachowości specjalistów, zaś z drugie – z rozwiązań technologicznych, które posiadają. Sprawdź krok po kroku, jak wygląda wszczepianie implantów i zdecyduj się na to rozwiązanie – dla zdrowia i piękna swojego uśmiechu!

Krok 1 – umówienie się na wizytę ze specjalistą

Pierwsza wizyta da Ci odpowiedź na to, czy implanty zębów na Żoliborzu to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. Specjalista zbada stan uzębienia, oceni, czy wstawianie zębów jest możliwe i poinformuje Cię o tym. Poznasz też termin kolejnej wizyty, w trakcie której przeprowadzone zostaną o wiele bardziej szczegółowe badania.

Krok 2 – przeprowadzenie niezbędnych badań

Podczas kolejnej wizyty możliwe będzie przeprowadzenie szczegółowych badań, które opierają się przede wszystkim na wykonaniu tomografii komputerowej. Dzięki niej specjalista poznaje dokładnie stan zębów i będzie miał możliwość zaplanowania zabiegu. Czasami niezbędne może okazać się przeprowadzenie innych badań stomatologicznych albo zdrowotnych – zależne jest to od konkretnego przypadku.

Krok 3 – planowanie leczenia

Aby implanty zębów na Żoliborzu zostały wstawione prawidłowo, niezbędne jest stworzenie odpowiedniego planu leczenia. Jest to możliwe dzięki przeprowadzeniu wcześniejszych badań – to od prawidłowego planowania zależy, czy implant zębowy okaże się dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Krok 4 – wszczepienie implantu

Po zaplanowaniu leczenia, możliwe będzie ustalenie terminu, w którym odbędzie się wstawienie zęba. W trakcie zabiegu, każdy pacjent zostaje znieczulony, dzięki czemu nie odczuwa bólu czy dyskomfortu. Specjalista wszczepia implant, czyli metalową śrubkę do dziąsła pacjenta, a następnie osadza na niej czasową koronę – cały proces trwa około 30 minut, a po jego przeprowadzeniu, pacjent może powrócić do codziennych czynności.

Krok 5 – uzupełnienia protetyczne

Ostatnim etapem, który następuje po okresie 3-6 miesięcy zostaje założona porcelanowa korona, która zastępuje tę wszczepioną czasowo. Po zakończeniu tego procesu, pacjent może cieszyć się nowym, pięknym zębem, który będzie wytrzymały i estetyczny na przestrzeni wielu lat.

Ile kosztuje wstawianie zębów i czy jest opłacalne?

Implanty zębów na Żoliborzu mogą mieć różne ceny – w zależności od kliniki, która podejmuje się przeprowadzenia zabiegu. Oczywiście jej wybór należy do Ciebie i musisz liczyć się z tym, że zwykle wydatek oscylować będzie w granicach 3 tysięcy złotych. Dzięki temu jednak, masz pewność zainwestowania w „sztuczny ząb”, który będzie niezwykle trwały i estetyczny, doskonale dopasowując się do Twoich naturalnych zębów.

Jest to więc proces jak najbardziej opłacalny, ponieważ pozwoli Ci na przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu po tym, jak straciłeś zęba. Rozwiązaniem alternatywnym dla wszczepienia implantu są protezy zębowe – te jednak stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy dochodzi do utraty większej liczby zębów. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie więc implant zęba w Warszawie lub jakiejkolwiek innej miejscowości, gdzie implantologia zaoferuje Ci skuteczną pomoc.