Niestety nie każdy z nas jest złotą rączką, która wykona każde powierzone zadanie, a szczególnie jeżeli chodzi o skomplikowane prace wykończeniowe w domu lub w mieszkaniu. Dodatkowo, często zadanie te wymagają nakładu pracy więcej niż jednej osoby, a wtedy sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. O wiele lepiej zatem postawić na firmę wykończeniową, która wykona wszystko sprawnie i relatywnie tanio. Podajemy zatem kilka przydatnych wskazówek, jak znaleźć prawdziwych profesjonalistów w tym fachu.

Planując w swoim domu lub mieszkaniu kompleksowe remonty Częstochowa to dobre miejsce, aby odnaleźć dobre i cenione firmy wykończeniowe. Jak i szukać i jak odróżnić dobrych od słabych?

Czym będzie wyróżniać się dobra ekipa remontowa?

Terminowość oraz solidność – tych dwóch cech powinniśmy pożądać najbardziej, kiedy poszukujemy dobrej firmy remontowej. Co więcej, każdy z fachowców musi w pełni poważnie i profesjonalnie podchodzić do powierzonego mu zadania.

Drogi wcale nie oznacza dobry. W tym wypadku te dwa aspekty nie zawsze idą ze sobą w parze, natomiast zbyt niska cena może jednak świadczyć o tym, że są to osoby niedoświadczone, które dodatkowo nie są zaopatrzone w specjalistyczne narzędzia i sprzęt. Okazuje się zatem, że najlepiej jest znaleźć taką firmę, która przejawia dobry stosunek ceny do jakości.

Zespół fachowców, który będzie odpowiedzialny za prace remontowe musi być doświadczony w wykonywaniu takich zadań, a najlepiej jeśli potwierdzają je poprzedni klienci. Niekiedy potwierdzeniem jakości będą też pewne certyfikaty i zaświadczenia.

Istnieje bardzo duży popyt na usługi takich firm, gdyż profesjonalne wykończenie wnętrz to nie jest najłatwiejsza praca. Co więcej, najlepsi fachowcy nie będę mieli wolnych terminów. Dla nas oznacza to, że warto planować remont z dość sporym wyprzedzeniem.

Dobra firma wykonująca remonty w Częstochowie – jaka powinna być, jak ją znaleźć?

Metody wyszukiwania

Najlepiej, kiedy znajdujemy się w sytuacji, w której ktoś z naszych znajomych lub bliskich wykonywał u siebie ostatnio kompleksowy remont, przy czym jest usatysfakcjonowany efektem prac. Jednak zanim poprosimy o namiary na tę firmę, na własne oczy przekonajmy się jak zostało wykonane zadanie oraz dopytajmy o to, jak długo przebiegały prace. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania w nowopowstałym bloku, z pewnością nasi nowi sąsiedzi również zajmują się remontami. To doskonała okazja, aby i ich zapytać o to, z usług jakich firm korzystają.

Nie zaszkodzi też wejść na branżowe fora i budowlane portale. Poznamy tam, jak wyglądają stawki poszczególnych firm, a także przeczytamy na temat ich rzetelności. Jeżeli wykorzystamy platformy pośredniczące, zyskamy pewność, że dana firma jest wiarygodna. Ponadto, tam też znajdują się opinie dotyczące każdej firmy, od ich poprzednich klientów.

Jak zweryfikować wiarygodność ekipy remontowej?

Kiedy dokonaliśmy już wstępnego wyboru, możemy na własną rękę przekonać się o rzetelności konkretnej firmy. Okaże się to prostsze, gdy skorzystamy z kilku wskazówek.

Zacznijmy od spotkania z ekipą remontową – najlepiej już na miejscu, gdzie będą wykonywane prace. Pozwoli nam to przekonać się na własne oczy, jak przebiegają zlecone prace. Będziemy mogli zweryfikować też, czy ściany malowane są dokładnie oraz jak fachowcy podchodzą do łączeń pod sufitem. Płytki powinny być układane bardzo równo, a pracownicy maksymalnie skupiać się na wykonywanej pracy. Musimy być zapobiegliwi, dlatego sprawdźmy czy nie znajdują się nigdzie butelki po alkoholu, a także czy żaden z pracowników nie jest pod jego wpływem.

Zawsze warto obejrzeć referencje i portfolio. Poprzednie realizacje i opinie na temat firmy także będą pomocne. Zapytajmy o to, jakimi posługują się technologiami i narzędziami. To bezpośrednio wpływa na to, jak długo i w jakiej jakości wykonywana jest praca, a dodatkowo warunkuje poziom profesjonalizmu. Na koniec, możemy dopytać o kwalifikacje poszczególnych fachowców.