Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Żaluzje fasadowe to nowoczesne i stylowe osłony okienne montowane od zewnętrz okna. Obecnie stosowane są nie tylko na biurach czy hotelach, ale również można zamówić je do domów jednorodzinnych.

Dzięki odpowiednio dobranym osłonom okiennym można uzyskać nie tylko większy poziom prywatności we wnętrzach, ale również można zmniejszyć poziom zużytej energii do ogrzewania czy klimatyzacji i poprawić ochronę budynku przed włamaniami.

Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnych rodzajów osłon okiennych, zarówno montowanych od wewnątrz, jak również na zewnątrz, na przykład takie jak shutters czy rolety żaluzje, na przykład od firmy Bubendorff.

Ciekawa propozycja to także żaluzje fasadowe, które są często wybierane do budynków z większymi przeszkleniami. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są żaluzje fasadowe?

Pod pojęciem żaluzji fasadowych znajdują się specjalne żaluzje zewnętrzne, czyli takie, które montowane są z zewnętrznej strony okna.

Żaluzje te przypominają wewnętrzne – składają się z lameli o regulowanej pozycji, którymi możemy zasłaniać i odsłaniać wnętrze. Najczęściej do ich wykonania służy lekkie i wytrzymałe aluminium, które jest także odporne na korodowanie – dzięki temu mogą one posłużyć na lata.

Warto także wskazać, że żaluzje fasadowe zewnętrzne mogą współpracować z systemami automatyki – dzięki temu nie trzeba podnosić i opuszczać ich samodzielnie. Można zrobić to jednym przyciskiem na pilocie albo też zaprogramować ich pracę lub skorzystać z czujników zmierzchowych (nasłonecznienia) albo automatyki pogodowej.

Żaluzje fasadowe producent może wykonać dla nas w różnych kolorach i wymiarach na zamówienie.

Jeśli chodzi o żaluzje fasadowe cena zależna jest głównie od wymiarów osłony oraz od jej jakości wykonania. Koszt osłony w wymiarach 90 x 110 cm będzie wynosił około 800-1000 złotych.

Zalety żaluzji fasadowych:

  • pozwalają na łatwe zaciemnianie okien i fasad
  • zmniejszają poziom hałasu we wnętrzach
  • zapewniają większą prywatność
  • mogą być sterowane elektrycznie i pracować automatycznie
  • mogą współpracować z czujnikami zmierzchu, automatyką pogodową
  • mają lekką i wytrzymałą konstrukcję aluminiową
  • dostępne są także żaluzje fasadowe antywłamaniowe
  • są łatwe w montażu

Żaluzje fasadowe – alternatywne osłony okienne

Jeżeli chodzi o żaluzje fasadowe opinie są generalnie pozytywne, ale warto wskazać, że w sprzedaży znajdziemy także innego rodzaju osłony okienne, które można zastosować zamiast nich.

Przede wszystkim można wybrać rolety antywłamaniowe – są trwałe, a także bezpieczne, chociaż nie uzyskamy wtedy efektu żaluzji. Dodatkowo za rolety antywłamaniowe cena będzie o wiele niższa.

Można jednak wybrać specjalne rolety zewnętrzne antywłamaniowe z funkcją żaluzji z oferty firmy Bubendorff – to innowacyjne rolety z regulowanymi lamelami, dokładnie jak w żaluzjach. Gdy chodzi o takie rolety zewnętrzne cena będzie już nieco wyższa, ale stanowią one atrakcyjne połączenie zalet rolet antywłamaniowych z żaluzjami fasadowymi. Dodatkowo, są oferowane w wariancie solarnym – dzięki temu nie trzeba podłączać ich do instalacji elektrycznej, aby pracowały automatycznie.

Podsumowując, jeśli chcemy zdecydować się na stylową osłonę zewnętrzną okien, możemy zdecydować się na żaluzje fasadowe, ale mają one także alternatywę, na przykład rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji.

Żaluzje fasadowe – co to jest?