Skywayrun Lublin Airport — nocny bieg po pasie startowym (5 km)

Noc, pas startowy i światła lotniska — tak wygląda nietypowy bieg, który potrafi zamienić zwykły wieczór w małą przygodę. Skywayrun Lublin Airport to 5 km po równym, szerokim asfalcie Portu Lotniczego w Lublinie — idealne dla tych, którzy chcą spróbować czegoś innego niż parkowa trasa. Warto spróbować!
Szczegóły wydarzenia (Skywayrun Lublin Airport)
- 30 maja (sobota), godz. 18:30 – 31 maja (niedziela), godz. 01:45
- Pas startowy Portu Lotniczego Lublin (Lublin Airport)
- Dystans: 5 km
- Bilety i szczegóły dostępne na stronie organizatora (skywayrun.pl)
Opis i dla kogo
To krótki, szybki bieg po asfalcie lotniskowym — bez przeszkód terenowych, za to z nietypową scenerią: świateł lotniczych i szerokiej przestrzeni. Wieczorny start daje przyjemny chłód po dniu, a sama trasa sprzyja biciu osobistych rekordów lub po prostu zabawie w grupie.
- Dla kogo: biegaczy rekreacyjnych i osób szukających oryginalnych wydarzeń sportowych w Lublinie.
- Co warto wiedzieć: trasa jest płaska i szybka, zabierz odblaski/latarkę jeśli chcesz (organizator może zapewnić oświetlenie), ubierz się stosownie do nocnej pogody.
Zapowiedź nietypowego biegu, proste zasady i krótki dystans sprawiają, że to dobra opcja zarówno dla debiutantów, jak i biegaczy trenujących tempo.
Ostatnie Artykuły

Maj w Warsztatach Kultury skręci w rękodzieło i mapy

Miasto Movie skręca na Dziki Zachód i rozkłada filmowy kurz na cały maj

W Lublinie nagrodzono artystów i sportowców z powiatu lubelskiego

13 automatów i trzy salony zamknięte po akcji w Lublinie i Bełżycach

Stres w pracy i życiu prywatnym – jak go ograniczyć?

Lublin nie zaśnie - Noc Kultury 2026 szykuje noc pełną sztuki

Uciekł z więzienia i w Lublinie dorzucił kradzież rozbójniczą

Autobusy pojadą częściej w weekendy. Lublin szykuje letnie zmiany

Pijany ojciec przyjechał po dziecko do przedszkola - policja nie miała wątpliwości

Sezon motocykli ruszył w Lublinie - policja od razu weszła do akcji

Plac Zamkowy zamknięty na trzy dni. Zmiany przez Sakura Festiwal

Kolizja, alkohol i łapówka - 60-latek z Lublina trafił do aresztu
![[PIŁKA NOŻNA] Widzew Łódź – Motor Lublin 2:0 w PKO BP Ekstraklasie. Szybki cios i spokojna kontrola gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/widzew-lodz-motor-lublin-26042026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Widzew Łódź – Motor Lublin 2:0 w PKO BP Ekstraklasie. Szybki cios i spokojna kontrola gospodarzy
![[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – KS Warszawianka 24:23 w 24. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa C)](/images/mecz/thumbnails/azs-umcs-lublin-ks-warszawianka-25042026-2423.webp)
