SM Lublin: Działania Straży Miejskiej w ramach akcji Pozwól mi przejść, nie blokuj chodnika
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w ramach codziennych zadań kontrolują obszar miasta pod kątem prawidłowości parkowania pojazdów, a w szczególności pozostawiania 1,5 metra przejścia dla pieszych na chodniku. Jest to nasze stałe działanie, prowadzone również za pomocą monitoringu miejskiego.
W grudniu roku 2015 Straż Miejska Miasta Lublin rozpoczęła akcję Chodnik”, której celem miało być zwrócenie uwagi lublinian na problem parkowania pojazdów na chodniku zgodnie z przepisami.
Akcja jest działaniem długofalowym, składającym się z części edukacyjno-informacyjnej oraz egzekucyjnej. Pierwsza z nich, trwająca do 15 stycznia 2016 roku, polegała na działaniach prewencyjnych, których celem było pouczanie i dyscyplinowanie kierowców do poprawnych zachowań parkingowych, w tym akcji ulotkowej zwiększającej empatię u kierujących i zrozumienie konsekwencji ich negatywnych zachowań.
W bieżącym roku do dnia 14 listopada zostało nałożonych za to wykroczenie 415 mandatów karnych.
Ulice, na których najczęściej podejmowane były interwencje, to:
ul. Junoszy 30 mandatów,
ul. Leszka Czarnego 15 mandatów,
ul. Probostwo 15 mandatów,
ul. Szelburg-Zarembiny 14 mandatów.
W roku 2016 nałożono za to wykroczenie 700 mandatów karnych.
ul. Junoszy 60 mandatów,
ul. Solna 49 mandatów,
ul. Grottgera 40 mandatów,
ul. Zuchów 37 mandatów.
Niezależnie od mandatów karnych funkcjonariusze Straży Miejskiej stosowali również inne środki oddziaływania wychowawczego, takie jak pouczenia i zwrócenia uwagi.
Straż Miejska Lublin, 986.pl/, 986.pl/dzialania-strazy-miejskiej-w-ramach-akcji-quot-pozwol-mi-przejsc-nie-blokuj-chodnika-quot-,455.html
Autor: krystian
