Areszt za przemoc wobec żony i córek. W domu wcześniej interweniowała policja

Areszt za przemoc wobec żony i córek. W domu wcześniej interweniowała policja

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 48-letniego mieszkańca gminy Głusk. Mężczyzna jest podejrzany o przemoc psychiczną i fizyczną wobec żony oraz córek w wieku 9 i 15 lat. W miejscu zamieszkania rodziny policja wcześniej odnotowywała interwencje.

Policjanci zatrzymali 48-latka podczas kolejnej interwencji domowej. Mężczyzna miał stosować przemoc wobec najbliższych, z którymi wspólnie mieszkał. Pokrzywdzone zostały jego żona oraz dwie córki.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany stosował wobec rodziny zarówno przemoc psychiczną, jak i fizyczną. Po zatrzymaniu trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wszczęto także procedurę Niebieskiej Karty.

Policja i prokuratura skierowały do sądu wniosek o zastosowanie aresztu. Sąd przychylił się do niego i zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 48-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przebywa w areszcie.

Zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu karnego, za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą albo nad osobą pozostającą w stosunku zależności sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczna odpowiedzialność podejrzanego zostanie rozstrzygnięta przez sąd.

Wiek pokrzywdzonych córek - 9 i 15 lat - pokazuje, jak poważna była sytuacja w tym domu. Wcześniejsze interwencje nie zakończyły problemu, dlatego obecne zatrzymanie i areszt mają odseparować podejrzanego od rodziny oraz zabezpieczyć dalsze postępowanie.

na podstawie: Policja Lublin.