Nowe książki od Wydawnictwa Warsztaty Kultury już dostępne w Lublinie
Nowe literackie odkrycia w Lublinie! Dwie wyjątkowe książki już dostępne!

Wydawnictwo Warsztaty Kultury z radością ogłasza premierę dwóch fascynujących tytułów, które wzbogacą lokalny rynek wydawniczy. „Czas miedzi” autorstwa Slobodana Šnajdera oraz „Jak zostałam świętą” Tani Malarczuk to pozycje, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników literatury. Książki można nabyć zarówno w sklepie internetowym wydawnictwa, jak i stacjonarnie w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie.

„Czas miedzi” – epicka opowieść o przeszłości

Powieść „Czas miedzi” to nie tylko historia rodzinna, ale także głęboka analiza losów pokoleń na tle burzliwej historii Europy. Autor, Slobodan Šnajder, sięga do własnych korzeni, by ukazać dramatyczne wydarzenia II wojny światowej i ich wpływ na życie jego bliskich. W książce splatają się wątki osobiste i historyczne, tworząc obraz Europy, która zmaga się z konsekwencjami przeszłości.

Recenzenci nie szczędzą pochwał dla tego dzieła. Francuski „Le Monde” podkreśla, że „podobnie jak Olga Tokarczuk, Šnajder stworzył powieść o Europie, która utraciła swoją różnorodność”. Z kolei chorwacka gazeta „Jutarnji list” uznaje tę książkę za najważniejszą powieść ostatnich lat w chorwackiej literaturze.

„Jak zostałam świętą” – literatura z queerową perspektywą

Z kolei zbiór opowiadań Tani Malarczuk przenosi czytelników w świat pełen wyobraźni i nietypowych bohaterów. Narratorka, będąca kreatorką wszystkich wątków, prowadzi przez różnorodne historie, które łączą się ze sobą w zaskakujący sposób. Książka jest nie tylko eksploracją psychologicznych typów postaci poradzieckich, ale także satyrą na otaczającą rzeczywistość.

Akcja rozgrywa się w niezwykłych miejscach – od pensjonatu pełnego tajemnic po małe miasteczko z inwigilującymi komitetami. Malarczuk bawi się konwencjami literackimi, tworząc światy, w których granice między rzeczywistością a fantazją są płynne.

Obydwie książki są częścią projektu „Literary Eastern Express”, realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. To doskonała okazja dla mieszkańców Lublina do zapoznania się z nowymi trendami w literaturze oraz odkrycia głosów autorów z regionu.


Na podst. UM Lublin