Emerytura dla bohaterów PSP Lublin: Pożegnanie trzech strażaków
W minioną środę, Lublin był świadkiem wzruszającego pożegnania trzech wybitnych strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy po latach niesienia pomocy i poświęcenia dla społeczności, przeszli na zasłużoną emeryturę. Tego dnia, sala narad Komendy Wojewódzkiej PSP zamieniła się w miejsce pełne uznania i serdecznych słów, godnie celebrując karierę i osiągnięcia tych odważnych serc.
  1. 22 lutego 2024 roku, w sali narad Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, odbyło się uroczyste pożegnanie trzech funkcjonariuszy przechodzących na emeryturę: bryg. Jolanty Michalczuk, st. bryg. Marcina Grabowskiego oraz kpt. Jakuba Kurczuka.
  2. Uroczystości przewodniczył bryg. Rafał Goliszek, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego PSP, wspierany przez swoich zastępców.
  3. W przemówieniach podziękowano za wieloletni wkład pracy odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy.
  4. Pani Jolanta Michalczuk związana była z komendą od 1994 roku, początkowo w komórce finansowej, a następnie jako funkcjonariusz PSP, zdobywając wiele odznaczeń za służbę.
  5. Marcin Grabowski swoje życie zawodowe poświęcił Wydziałowi Kontrolno-Rozpoznawczemu od momentu ukończenia studiów w SGSP, również otrzymując liczne wyróżnienia.
  6. Kpt. Jakub Kurczuk, rozpocząwszy służbę jako kadet, przez lata zdobywał doświadczenie jako ratownik wysokościowy, aż po stanowisko dyżurnego operacyjnego, również będąc wielokrotnie odznaczanym.

W środowisku strażaków Państwowej Straży Pożarnej, przejście na emeryturę po latach ciężkiej służby jest momentem pełnym emocji. Nie tylko ze względu na zakończenie zawodowego rozdziału w życiu, ale też dlatego, że strażacy to niezwykłe braterstwo, którego więzi nie da się łatwo zerwać. Tego dnia, podczas uroczystości pożegnania, można było poczuć ogromny szacunek i wdzięczność wobec tych, którzy poświęcali swoje życie na rzecz bezpieczeństwa i dobra innych.

Bryg. Rafał Goliszek, wraz z zastępcami, st. bryg. Zenonem Pisiewiczem i st. bryg. Tomaszem Podkańskim, w swych przemówieniach podkreślali nie tylko profesjonalizm, ale i ogromne serce odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy. "Państwa służba była przykładem najwyższych wartości, jakimi kieruje się nasza jednostka. Dziękujemy za lata poświęcenia, odwagi i determinacji, które wnosiliście każdego dnia do pracy" – te słowa brzmiały szczególnie mocno wypełniając salę narad głębokim szacunkiem i uznaniem.

Życie zawodowe bryg. Jolanty Michalczuk, st. bryg. Marcina Grabowskiego oraz kpt. Jakuba Kurczuka było pełne wyzwań, ale także ogromnej satysfakcji z niesienia pomocy innym. Przykłady ich poświęcenia, umiejętności i pasji do służby stanowią inspirację dla obecnych i przyszłych pokoleń strażaków. Ich emerytura, choć zasłużona, stanowi dla wielu końca pewnej ery w historii PSP w Lublinie – ery, którą wspólnie tworzyli przez lata niezłomnej służby.

Wspólnota lokalna oraz cała jednostka PSP w Lublinie życzy odchodzącym na emeryturę strażakom zdrowia, spokoju i pomyślności na nowej drodze życia. Ich wkład w bezpieczeństwo i dobro społeczności nie zostanie zapomniany, a wyrazy uznania i szacunku będą im towarzyszyć na zawsze.


Na podst. WSP Lublin